statystyki

Repatrianci skorzystają z darmowego leczenia

autor: Urszula Mirowska-Łoskot12.10.2017, 07:29; Aktualizacja: 12.10.2017, 09:11

Repatrianci będą mieli zapewnione prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Tak zakłada projekt nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu i trybu finansowania z budżetu państwa świadczeń opieki zdrowotnej.

Osoby, które nabyły obywatelstwo polskie w drodze repatriacji, na podstawie wizy krajowej, przez okres do 90 dni od dnia przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej, będą mogły korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej, które są finansowane z budżetu państwa. Zapłaci za nie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resort będzie rozliczał się z Narodowym Funduszem Zdrowia na podstawie faktur wystawionych przez lecznice.

Z projektu wynika, że miesięczne rozliczenie będzie zawierało m.in. takie dane, jak: nazwa i adres podmiotu leczniczego udzielającego świadczeń opieki zdrowotnej, podstawa prawna udzielenia pomocy medycznej, numer PESEL osoby, która z niej skorzystała, data urodzenia, data leczenia, liczba udzielonych świadczeń, ich kod oraz cena. Na fakturze będą musiały też widnieć podpis i pieczątka kierownika podmiotu leczniczego lub osoby przez niego upoważnionej oraz głównego księgowego.


Pozostało jeszcze 17% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane