statystyki

Repatrianci skorzystają z darmowego leczenia

autor: Urszula Mirowska-Łoskot12.10.2017, 07:29; Aktualizacja: 12.10.2017, 09:11

Repatrianci będą mieli zapewnione prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Tak zakłada projekt nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu i trybu finansowania z budżetu państwa świadczeń opieki zdrowotnej.

Osoby, które nabyły obywatelstwo polskie w drodze repatriacji, na podstawie wizy krajowej, przez okres do 90 dni od dnia przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej, będą mogły korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej, które są finansowane z budżetu państwa. Zapłaci za nie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resort będzie rozliczał się z Narodowym Funduszem Zdrowia na podstawie faktur wystawionych przez lecznice.

Z projektu wynika, że miesięczne rozliczenie będzie zawierało m.in. takie dane, jak: nazwa i adres podmiotu leczniczego udzielającego świadczeń opieki zdrowotnej, podstawa prawna udzielenia pomocy medycznej, numer PESEL osoby, która z niej skorzystała, data urodzenia, data leczenia, liczba udzielonych świadczeń, ich kod oraz cena. Na fakturze będą musiały też widnieć podpis i pieczątka kierownika podmiotu leczniczego lub osoby przez niego upoważnionej oraz głównego księgowego.


Pozostało 17% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane