statystyki

Na co pójdą środki z funduszu szkoleniowego

autor: Michalina Topolewska03.10.2017, 07:55; Aktualizacja: 03.10.2017, 11:22
W przypadku podstawowej puli środków funduszu, która wyniesie w 2018 r. 85 mln zł, wyznaczone zostały trzy priorytety

W przypadku podstawowej puli środków funduszu, która wyniesie w 2018 r. 85 mln zł, wyznaczone zostały trzy priorytetyźródło: ShutterStock

 Dokształcanie m.in. w zakresie zawodów deficytowych czy nowych technologii i narzędzi pracy – Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w porozumieniu z Radą Rynku Pracy (RRP) ustaliło, na jakie działania związane z kształceniem ustawicznym będzie można otrzymać w przyszłym roku dofinansowanie.

Pieniądze na ten cel pochodzą z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS), który jest wydzieloną częścią Funduszu Pracy (FP), służącą podnoszeniu kwalifikacji i kompetencji zawodowych przez zatrudnionych oraz ich pracodawców. Firma na szkolenie jednego pracownika może otrzymać kwotę do wysokości 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia, przy czym na każdy kolejny rok określane są konkretne priorytety w zakresie dofinansowywanych kursów. To właśnie nimi muszą się kierować powiatowe urzędy pracy przy rozpatrywaniu wniosków o finansowe wsparcie. Co do zasady priorytety są wyznaczane odrębnie dla kwoty głównej KFS oraz jej rezerwy.

W przypadku podstawowej puli środków funduszu, która wyniesie w 2018 r. 85 mln zł, wyznaczone zostały trzy priorytety. Pierwszy, to wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych lub w zakresie najbardziej poszukiwanych w nich kompetencji.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane