statystyki

Pensje w pośredniakach z Funduszu Pracy

autor: Michalina Topolewska27.09.2017, 07:34; Aktualizacja: 27.09.2017, 08:34
Co istotne, środki z FP na wynagrodzenia będą przyznawane na zmienionych zasadach.

Co istotne, środki z FP na wynagrodzenia będą przyznawane na zmienionych zasadach.źródło: ShutterStock

Powiaty otrzymają w 2018 r. środki na wynagrodzenia osób zajmujących się aktywizacją zawodową, ale na zmodyfikowanych zasadach niż dotychczas.

Utrzymanie dofinansowania dla samorządów jest przewidziane w projekcie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2018 r. W jej ramach nowelizowana jest m.in. ustawa z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1065 ze zm.). Zgodnie z jej obowiązującymi przepisami powiaty otrzymują 5 proc. limitu Funduszu Pracy (FP) ustalonego na rok poprzedni na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej (czyli kwoty przewidzianej w budżecie funduszu na staże, szkolenia, refundacje i inne instrumenty aktywizacyjne), która są przeznaczone na pokrycie kosztów wynagrodzeń doradców klienta.

Samorządy mogą też uzyskać dodatkowe 2 proc. od wspomnianego limitu, na finansowanie nagród, m.in. dla osób zajmujących kierownicze stanowiska. Jednak ta kwota jest dzielona tylko między te powiatowe urzędy pracy (PUP), które osiągają minimum dwa z trzech wymaganych wskaźników, a mianowicie mają odpowiedni poziom efektywności zatrudnieniowej, kosztowej lub wyższą niż przeciętna krajowa liczbę doradców klienta w całkowitym zatrudnieniu (zamiennie z niższą od średniej krajowej liczby bezrobotnych przypadających na jednego doradcę).


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane