statystyki

Pensje w pośredniakach z Funduszu Pracy

autor: Michalina Topolewska27.09.2017, 07:34; Aktualizacja: 27.09.2017, 08:34
Co istotne, środki z FP na wynagrodzenia będą przyznawane na zmienionych zasadach.

Co istotne, środki z FP na wynagrodzenia będą przyznawane na zmienionych zasadach.źródło: ShutterStock

Powiaty otrzymają w 2018 r. środki na wynagrodzenia osób zajmujących się aktywizacją zawodową, ale na zmodyfikowanych zasadach niż dotychczas.

Utrzymanie dofinansowania dla samorządów jest przewidziane w projekcie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2018 r. W jej ramach nowelizowana jest m.in. ustawa z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1065 ze zm.). Zgodnie z jej obowiązującymi przepisami powiaty otrzymują 5 proc. limitu Funduszu Pracy (FP) ustalonego na rok poprzedni na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej (czyli kwoty przewidzianej w budżecie funduszu na staże, szkolenia, refundacje i inne instrumenty aktywizacyjne), która są przeznaczone na pokrycie kosztów wynagrodzeń doradców klienta.

Samorządy mogą też uzyskać dodatkowe 2 proc. od wspomnianego limitu, na finansowanie nagród, m.in. dla osób zajmujących kierownicze stanowiska. Jednak ta kwota jest dzielona tylko między te powiatowe urzędy pracy (PUP), które osiągają minimum dwa z trzech wymaganych wskaźników, a mianowicie mają odpowiedni poziom efektywności zatrudnieniowej, kosztowej lub wyższą niż przeciętna krajowa liczbę doradców klienta w całkowitym zatrudnieniu (zamiennie z niższą od średniej krajowej liczby bezrobotnych przypadających na jednego doradcę).


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane