statystyki

Asseco vs. Comarch, czyli kto będzie odpowiadał za emerytury

autor: Sylwia Czubkowska13.09.2017, 07:11; Aktualizacja: 13.09.2017, 09:02
Asseco ma poważnego konkurenta. Najtańszą ofertę złożył krakowski Comarch.

Asseco ma poważnego konkurenta. Najtańszą ofertę złożył krakowski Comarch.źródło: ShutterStock

Po latach dominacji Asseco może utracić kontrakt na obsługę i utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI) ZUS. Wczoraj po otwarciu ofert w przetargu na KSI okazało się, że najtańszą złożył Comarch. Przetarg na to, kto będzie odpowiadał za obsługę emerytur, powinien zostać rozstrzygnięty do końca października.

Kompleksowy System Informatyczny, służący do obsługi świadczeń, to najdroższy w utrzymaniu system informatyczny w Polsce. W ciągu ostatnich kilkunastu lat kosztował ponad 3 mld zł. Początkowo obsługiwała go firma Prokom, potem – od czasu sprzedaży Prokomu na przełomie 2007 i 2008 r. – zastąpiło ją Asseco.

Co ciekawe, w 2010 r. umowę na obsługę KSI z tą firmą podpisano bez przetargu, bo okazało się, że ZUS nie był właścicielem kodów źródłowych do systemu. Dopiero po ich odebraniu ogłoszono przetarg. Ale i tak w 2013 r. kontrakt na cztery lata wygrało Asseco.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane