statystyki

Ostatni dzień na złożenie wniosku o 500 zł na dziecko. Pieniądze dopiero w październiku

autor: Michalina Topolewska31.08.2017, 07:44; Aktualizacja: 31.08.2017, 09:41
rodzina dzieci

Z najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że do tej pory rodzice złożyli prawie 2 mln wniosków o świadczenie wychowawcze, z czego ponad 0,55 mln przez internetźródło: ShutterStock

 Dzisiejszy dzień jest ostatnim, w którym złożenie dokumentów potrzebnych do uzyskania świadczenia wychowawczego na zaczynający się 1 października nowy okres pozwoli zachować rodzicom ciągłość wypłaty pieniędzy.

Jest to związane z przewidzianymi w ustawie z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U. poz. 195 ze zm.) zasadami, które sprowadzają się do tego, że w przypadku wniosków, które wpłyną do gminy w sierpniu, ustalanie i wypłata 500 zł na dziecko nastąpi do końca października. Natomiast gdy formularze zostaną złożone w wrześniu lub październiku, czas na ich rozpatrzenie mija ostatniego dnia odpowiednio listopada oraz grudnia i rodzic otrzyma wyrównanie świadczeń.

Jednocześnie może się zdarzyć, że wnioski, które rodzice złożą dziś lub które przekazali w ostatnich dniach, będą zawierały błędy. Wtedy gmina wezwie opiekunów do ich poprawienia – będą na to mieli 14 dni.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane