statystyki

Ostatni dzień na złożenie wniosku o 500 zł na dziecko. Pieniądze dopiero w październiku

autor: Michalina Topolewska31.08.2017, 07:44; Aktualizacja: 31.08.2017, 09:41
rodzina dzieci

Z najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że do tej pory rodzice złożyli prawie 2 mln wniosków o świadczenie wychowawcze, z czego ponad 0,55 mln przez internetźródło: ShutterStock

 Dzisiejszy dzień jest ostatnim, w którym złożenie dokumentów potrzebnych do uzyskania świadczenia wychowawczego na zaczynający się 1 października nowy okres pozwoli zachować rodzicom ciągłość wypłaty pieniędzy.

Jest to związane z przewidzianymi w ustawie z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U. poz. 195 ze zm.) zasadami, które sprowadzają się do tego, że w przypadku wniosków, które wpłyną do gminy w sierpniu, ustalanie i wypłata 500 zł na dziecko nastąpi do końca października. Natomiast gdy formularze zostaną złożone w wrześniu lub październiku, czas na ich rozpatrzenie mija ostatniego dnia odpowiednio listopada oraz grudnia i rodzic otrzyma wyrównanie świadczeń.

Jednocześnie może się zdarzyć, że wnioski, które rodzice złożą dziś lub które przekazali w ostatnich dniach, będą zawierały błędy. Wtedy gmina wezwie opiekunów do ich poprawienia – będą na to mieli 14 dni.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane