statystyki

Po Kartę Dużej Rodziny z nowym wnioskiem

autor: Michalina Topolewska16.08.2017, 07:45; Aktualizacja: 16.08.2017, 09:04
rodzina wielodzietna

Tak wynika z wyjaśnienia przedstawionego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) w sprawie wzoru formularza służącego do ubiegania się o dokument uprawniający rodziny wielodzietne do zniżek.źródło: ShutterStock

W sytuacji, gdy żaden z małżonków nie jest rodzicem minimum trojga wspólnie wychowywanych dzieci, nie mogą zostać wpisani we wniosku o wydanie Karty Dużej Rodziny (KDR) jako rodzice.

Tak wynika z wyjaśnienia przedstawionego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) w sprawie wzoru formularza służącego do ubiegania się o dokument uprawniający rodziny wielodzietne do zniżek. Od tego miesiąca weszła bowiem w życie zmiana przepisów, która sprowadza się do tego, że wzór wniosku o KDR lub jej duplikat nie jest już określony przepisami. Obecnie obowiązujące rozporządzenie ministra rodziny z pracy i polityki społecznej z 27 lipca 2017 r. (Dz.U. poz. 1454) wskazuje jedynie szczegółowy zakres informacji, jakie muszą być zawarte w formularzu, sposób unieważniania KDR oraz jej wzór graficzny. Jednocześnie resort rodziny przygotował przykładowy wzór wniosku o kartę oraz dołączanych do niego świadczeń i umieścił go na swoich stronach internetowych. Formularz wzbudził jednak wśród gmin wątpliwości.

– We wniosku nie ma wszystkich informacji, które zgodnie z nowym rozporządzeniem powinny się w nim znaleźć. Dotyczy to np. imion i nazwisk rodowych rodziców dziecka czy informacji o zawarciu małżeństwa – mówi Paweł Pyrzyński z wydziału spraw społecznych Urzędu Miasta w Koninie.


Pozostało jeszcze 49% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane