Weterani wojenni nie zapłacą za pobyt w domu pomocy społecznej? Projekt jest w Sejmie

11.08.2017, 10:16; Aktualizacja: 11.08.2017, 11:23
Zgodnie z obowiązującymi przepisami mieszkaniec domu pomocy społecznej ponosi opłatę za pobyt w nim wysokości nie przekraczającej 70 proc. swojego dochodu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mieszkaniec domu pomocy społecznej ponosi opłatę za pobyt w nim wysokości nie przekraczającej 70 proc. swojego dochodu.źródło: ShutterStock

Częściowe lub całkowite zwolnienie weteranów wojennych z opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej, który trafił do Sejmu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (5)

 • Evii(2017-08-11 11:36) Zgłoś naruszenie 30

  Mam mieszane uczucia - z jednej strony weteranom taka pomoc należy się jak mało komu, z drugiej - po tylu latach to niewiele osób z tego skorzysta. 72 lata po wojnie? Chyba, że osoby walczące z komunizmem również uzyskałyby tę pomoc.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ALKA(2017-08-11 12:22) Zgłoś naruszenie 50

  Również do tego tematu podchodzę jak Evii . Pamiętam jak do koła Kombatantów zapisywali się coraz to młodsi z roku 1935 weterani. Natomiast prawdziwi z lat 20-tych i starsi mieli mieszane uczucia . A najczęściej to mówili o takim młodym zbowidowcu, że napewno dziecko pułku lub patriotka mamusia narażając swoje maleństwo na życie woziła wózku , a pod materacykiem dziecka broń. Chcą w ten sposób uhonorować ludzi weteranów to należy wszystkim którzy się urodzili w latach 20-tych obojętnie czy brali udział w walkach zbrojnych czy musieli odrabiać w okopach. Jak również przyjmować wysiedleńców z Warszawy. Wszyscy Ci starsi ludzie zasługują na pomoc państwa.

  Odpowiedz
 • KA(2017-08-12 11:21) Zgłoś naruszenie 00

  Do tej pory dostawali najwyżej dodatek kombatancki (też wliczany do potrącanych 70%), a teraz, jak poproszą, to już będą mieli na dofinansowanie wnuków i prawnuków?

  Odpowiedz
 • ombatant(2017-09-11 11:46) Zgłoś naruszenie 00

  Powinni również mieć takie przywileje i kombatanci i osoby represjonowane którzy byli w obozach koncentracyjnych.Oni własnie najwięcej ucierpieli ,czekała na nich w każdej sekundzie smierć.Nie zyczę nikomu tego obozu przejść.Im najbardziej powinno się należeć ulgi całkowite w domu pomocy społecznej,

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane