Choroba w pierwszym miesiącu pracy: Czy otrzymasz zasiłek?

autor: Agnieszka Brzostek16.08.2017, 07:00; Aktualizacja: 12.02.2018, 10:31
lekarz, gorączka, choroba

Świadczenie chorobowe przysługują jednak tylko osobom objętym ubezpieczeniem zdrowotnym.źródło: ShutterStock

Absolwent szkoły wyższej, poseł i ofiara wypadku w drodze lub z pracy otrzymają zasiłek chorobowy bez okresu wyczekiwania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • Inspektor Pracy(2017-08-16 08:45) Zgłoś naruszenie 21

    Uważam ,że tzw Ubezpieczenia Chorobowe (L-4) powinny byc dla wszystkich w tym pracowników dobrowolne. Pracownik powinien mieć do wyboru ,albo sam bierze składkę za to cos albo płaci do wybranej przez siebie ubezpieczalni. Skończyły by sie z tym tematem problemy a w przypadku choroby byłby dla pracowników Urlop Bezpłatny . Juz obecnie Ustawa o Emeryturach POmostowych w art 12 mowi że od czasu pracy do tej emerytury odlicza się L-4 gdyz sie ma liczyć jak twierdzą w Ministerstwie POszustów "rzeczywisty czas pracy" ( chociaż zamiennie nie doliczają np nadgodzin.)

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-08-16 08:41) Zgłoś naruszenie 51

    Uważam ,że tzw Ubezpieczenia Chorobowe (L-4) powinny byc dla wszystkich w tym pracowników dobrowlne. Pracownik powinien mieć do wyboru ,albo sam bierze składke za to cos albo płaci do wybranej przez siebie ubezpieczalni. Skończyly by sie z tym tematem problemy a w przypadku choroby byłby dla pracowników Urlop bezpłatny . Juz obecnie Ustawa o emeryturach POmostowych w art 12 mowi że od czasu pracy do tej emerytury odlicza się L-4 gdyz sie ma liczyć jak twierdzą "rzeczywisty czas pracy ( choc zamiennie nie doliczają np nadgodzin.)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane