statystyki

Pośredniaki przyznały 10 tys. bonów na zasiedlenie

autor: Michalina Topolewska01.08.2017, 07:19; Aktualizacja: 01.08.2017, 08:39
bezrobocie, praca

W 2016 r. znacząco zmniejszyło się zainteresowanie bonem stażowym.źródło: ShutterStock

W 2016 r. najwięcej osób bezrobotnych poniżej 30. roku życia skorzystało ze wsparcia na podjęcie pracy w innym miejscu zamieszkania. Spadło zaś zainteresowanie bonem stażowym.

Tak wynika z najnowszych informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Dotyczą one form aktywizacji zawodowej, które w połowie 2014 r. zostały wprowadzone do ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1065 ze zm.). Wśród nich są bony: stażowe, szkoleniowe, zatrudnieniowe i na zasiedlenie, skierowane właśnie do osób, które nie skończyły 30 lat. Okazuje się, że to ten ostatni instrument, który pozwala na pokrycie kosztów związanych z zatrudnieniem poza dotychczasowym miejscem zamieszkania, cieszył się w 2016 r. największą popularnością. W 2015 r. otrzymało go 6,8 tys. bezrobotnych, rok później już 10,1 tys.

– Po przyznanie bonu na zasiedlenie najczęściej zgłaszają się osoby, które studiowały np. w Krakowie czy we Wrocławiu i po zakończeniu nauki decydują się zostać tam na stałe ze względu na lepsze perspektywy zatrudnienia – mówi Małgorzata Pliszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane