statystyki

Pośredniaki przyznały 10 tys. bonów na zasiedlenie

autor: Michalina Topolewska01.08.2017, 07:19; Aktualizacja: 01.08.2017, 08:39
bezrobocie, praca

W 2016 r. znacząco zmniejszyło się zainteresowanie bonem stażowym.źródło: ShutterStock

W 2016 r. najwięcej osób bezrobotnych poniżej 30. roku życia skorzystało ze wsparcia na podjęcie pracy w innym miejscu zamieszkania. Spadło zaś zainteresowanie bonem stażowym.

Tak wynika z najnowszych informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Dotyczą one form aktywizacji zawodowej, które w połowie 2014 r. zostały wprowadzone do ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1065 ze zm.). Wśród nich są bony: stażowe, szkoleniowe, zatrudnieniowe i na zasiedlenie, skierowane właśnie do osób, które nie skończyły 30 lat. Okazuje się, że to ten ostatni instrument, który pozwala na pokrycie kosztów związanych z zatrudnieniem poza dotychczasowym miejscem zamieszkania, cieszył się w 2016 r. największą popularnością. W 2015 r. otrzymało go 6,8 tys. bezrobotnych, rok później już 10,1 tys.

– Po przyznanie bonu na zasiedlenie najczęściej zgłaszają się osoby, które studiowały np. w Krakowie czy we Wrocławiu i po zakończeniu nauki decydują się zostać tam na stałe ze względu na lepsze perspektywy zatrudnienia – mówi Małgorzata Pliszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane