statystyki

NSA: Jeden przychód - jedna składka zdrowotna

autor: Paulina Szewioła27.07.2017, 07:50; Aktualizacja: 27.07.2017, 09:44
lekarz, pacjent, zdrowie

Ubezpieczony postanowił odwołać się do sądu. I wygrał.źródło: ShutterStock

Składka na ubezpieczenie zdrowotne powinna być opłacana z kilku tytułów odrębnie tylko wtedy, gdy ubezpieczony uzyskuje z nich więcej niż jeden przychód.

Mężczyzna zwrócił się do dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej. Miał bowiem wątpliwości, czy prowadząc działalność gospodarczą w zakresie usług zarządzania, w ramach której zawarł kontrakt menedżerski na kierowanie spółką, podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu wyłącznie z tytułu prowadzenia tej działalności. Zaznaczył, że z uwagi na pełne zaangażowanie w czynności menedżerskie na rzecz przedsiębiorstwa uzyskuje przychody wyłącznie z tytułu umowy o świadczenie usług – kontraktu menedżerskiego.

Dyrektor oddziału NFZ stwierdził jednak, że wnioskodawca podlega obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z obydwu tytułów. Potwierdził to również prezes NFZ, do którego trafiło odwołanie wnioskodawcy.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane