statystyki

NSA: Jeden przychód - jedna składka zdrowotna

autor: Paulina Szewioła27.07.2017, 07:50; Aktualizacja: 27.07.2017, 09:44
lekarz, pacjent, zdrowie

Ubezpieczony postanowił odwołać się do sądu. I wygrał.źródło: ShutterStock

Składka na ubezpieczenie zdrowotne powinna być opłacana z kilku tytułów odrębnie tylko wtedy, gdy ubezpieczony uzyskuje z nich więcej niż jeden przychód.

Mężczyzna zwrócił się do dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej. Miał bowiem wątpliwości, czy prowadząc działalność gospodarczą w zakresie usług zarządzania, w ramach której zawarł kontrakt menedżerski na kierowanie spółką, podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu wyłącznie z tytułu prowadzenia tej działalności. Zaznaczył, że z uwagi na pełne zaangażowanie w czynności menedżerskie na rzecz przedsiębiorstwa uzyskuje przychody wyłącznie z tytułu umowy o świadczenie usług – kontraktu menedżerskiego.

Dyrektor oddziału NFZ stwierdził jednak, że wnioskodawca podlega obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z obydwu tytułów. Potwierdził to również prezes NFZ, do którego trafiło odwołanie wnioskodawcy.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane