Program 500 plus z nowymi wnioskami

autor: Michalina Topolewska25.07.2017, 07:20; Aktualizacja: 25.07.2017, 07:42
podpis, umowa, dokument

Do tej pory wnioski oraz druki dołączanych do nich oświadczeń i zaświadczeń były określane w rozporządzeniach.źródło: ShutterStock

Od 1 sierpnia można składać wnioski o przyznanie środków z programu „Rodzina 500 plus” na kolejny okres świadczeniowy. Równocześnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) przygotowało przykładowy formularz, który gminy mogą udostępniać rodzicom.

Co istotne, nie jest to jednolity, powszechnie obowiązujący w całym kraju wzór wniosku, bo modyfikacje w tym zakresie wprowadziła ustawa z 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin.

Do tej pory wnioski oraz druki dołączanych do nich oświadczeń i zaświadczeń, które pozwalają ubiegać się o 500 zł na dziecko, a także o świadczenia rodzinne oraz z Funduszu Alimentacyjnego (FA), były określane w rozporządzeniach. Wspomniana ustawa zakłada odejście od tej zasady. W aktach wykonawczych wskazane zostaną jedynie podstawowe informacje, które powinny być zawarte we wnioskach i załącznikach. Jednocześnie przewiduje, że resort może opracować własne wzory i umieścić je na swoich stronach internetowych.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane