Prawie 2,2 mld zł więcej dla oddziałów NFZ

autor: Aleksandra Kurowska20.07.2017, 07:37

OCHRONA ZDROWIA

MF zaakceptowało zmiany w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na 2017 r. i wydało zgodę na uruchomienie rezerwy ogólnej NFZ – poinformowało DGP biuro prasowe tego resortu. Jak pisaliśmy we wczorajszym wydaniu, od tygodni toczyły się wokół tego dyskusje. Andrzej Jacyna pełniący obowiązki szefa Funduszu powiedział nawet w tym tygodniu partnerom społecznym, że bez tych pieniędzy nie uruchomi konkursów dla oddziałów szpitalnych oraz całych placówek, które nie znalazły się w sieci. Awaryjnym rozwiązaniem miało być anektowanie dotychczasowych umów.

MF wydało zgodę od razu na dwie zmiany. Pierwsza to zaakceptowanie modyfikacji planu finansowego przewidującej głównie wyższe wpływy z ZUS i przekierowującej część pieniędzy z centrali NFZ do oddziałów. Zmianę taką ponad dwa tygodnie temu zaakceptowała sejmowa komisja zdrowia. Dzięki temu w sumie na leczenie ma być o blisko 946 mln zł więcej, ale konkretnie do oddziałów trafi ok. 1,44 mld zł. Druga zmiana – o którą Fundusz zabiegał od dawna, to zgoda na uruchomienie rezerwy ogólnej ujętej w planie finansowym Funduszu na 2017 r. w kwocie 737,8 mln zł. Wczoraj NFZ już z niej w praktyce skorzystał.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane