ZUS zatrudni 1,4 tys. praktykantów. Zarobią ponad 2 tys. zł miesięcznie

05.07.2017, 16:42; Aktualizacja: 05.07.2017, 16:51
Celem zawartego porozumienia jest poszerzenie świadomości młodych ludzi w zakresie finansów publicznych, funkcjonowania administracji publicznej oraz systemu ubezpieczeń społecznych.

Celem zawartego porozumienia jest poszerzenie świadomości młodych ludzi w zakresie finansów publicznych, funkcjonowania administracji publicznej oraz systemu ubezpieczeń społecznych.źródło: ShutterStock

Ponad 1,4 tys. praktykantów chce przyjąć Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach współpracy z państwowymi wyższymi szkołami zawodowymi. Praktyki potrwają pół roku, ich uczestnicy otrzymają wynagrodzenie. W środę podpisano list intencyjny w tej sprawie. Program ma ruszyć we wrześniu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • Lidia (2017-07-05 19:50) Zgłoś naruszenie 251

    Fajnie.... Ja z kilkuletnim stażem pracy w stopniu starszego inspektora, wyższe wykształcenie, podyplomówka i wszelkie możliwe szkolenia.... netto 1960 zł. Firma państwowa... :-( wracam na studia i praktyki do ZUS kleić znaczki na kopertach :-(

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ja(2017-07-05 19:57) Zgłoś naruszenie 202

    2300? Ja po 25 latach w urzędzie zarabiam netto 2300. Powstrzymam się od dalszego komentarza, choć dochodzę do wniosku, iż nie popłaca wieloletnia edukacja i praca.

    Odpowiedz
  • Ja(2017-07-05 20:06) Zgłoś naruszenie 181

    Pracuję w urzędzie 25 lat i zarabiam ok 2300. I jak tu się nie frustrować. Nie dobijajcie mnie.

    Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2017-07-05 21:17) Zgłoś naruszenie 40

    Dziadostwo, porządku z rentami nie zrobili i już następne

    Odpowiedz
  • EMERYT(2017-07-06 05:54) Zgłoś naruszenie 413

    Jak kiepski nauczyciel {ZUS} może czegoś mądrego nauczyć ? Jak wyprowadzać pieniądze z funduszu emerytalnego? Jak okradać emeryta?Może jeszcze zmniejszyć zasiłek pogrzebowy ? Jak stosować ukrytą eutanazje ...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • olek(2017-07-06 07:30) Zgłoś naruszenie 12

    Zupełnie nie potrzebni są tacy doradcy ZUS sam doskonale radzi z załatwianiem interesantów potem zabraknie pieniędzy na wypłatę emerytur..... jak łatwo rozdajecie pieniądze emerytów.......swoim ludziom trzeba dać czy coś umie czy nie !!!!!!!

    Odpowiedz
  • Inspektor(2017-07-06 08:02) Zgłoś naruszenie 40

    W koncu to dziadostwo musi sie zawalic - istotne dla funkcjonowania panstwa sluzby adm.rzadowej zespolonej zatrudniaja fachowcow za 2000 - 3000 zł brutto!!! I mowie o specjalistach ochrony srodowiska, budowlanych czy sanitarnych!!!

    Odpowiedz
  • MikeL(2017-07-06 15:51) Zgłoś naruszenie 140

    Stażyści z pensjami większymi niż pracownicy ZUS. BRAWO!!!

    Odpowiedz
  • ja(2017-07-06 19:14) Zgłoś naruszenie 90

    To skandal. Praktykanci przyjdą, parę spraw zawalą, swoje zarobią i pójdą. A pracownik, gorzej opłacany, swoją robotę będzie musiał zrobić i jeszcze za tych studencików błędy ponaprawiać. A ludzie będą przychodzić z pretensjami że dostali pismo z ZUS w którym są same głupoty. Brawo Wy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Autor.(2017-07-07 19:44) Zgłoś naruszenie 30

    Jak czytam te glupoty, to widzę że co niektórzy są nieogarnieci umysłowo. Co wspólnego mają pracownicy ZUS z wysokością świadczeń emerytalnych...rentowych. Wynagrodzenia dla pracowników, a wypłata środków dla swiadczwniobiorcow pochodzą z dwóch różnych środków. Wysokość świadczeń wychodzi z tego co ustali rząd..rząd który sami państwo wybieracie. A wracając do tematu, to niech najpierw poszanuja pracowników, bo z tego co oni chcą wprowadzić, to większa część pracowników po kilku..kilkunastu latach pracy zarabia mniej niż 2300. Nie dość, że trzeba będzie przyuczac takie osoby, to jeszcze dostaną więcej. To jest wręcz żałosne. Dodam jeszcze, że pracowników po studiach w ZUSie nie brakuje i nie rozumie czemu ktoś ma być lepiej potraktowany od osoby, która musi się mordować w tym syfie.

    Odpowiedz
  • zusówka(2017-07-07 22:37) Zgłoś naruszenie 40

    ZUS I O/Warszawa Inspektorat Warszawa Żoliborz - koncentracyjny obóz pracy. Szefostwo najgorsze, niekompetentne, bezwzględne i nieludzkie. Niewiedzą co to znaczy szanować ludzi (pracowników). Pensje tragiczne głodowe, dno. Współczuję moim koleżankom, na szczęście nie mam już z tym obozem nic wspólnego. Dziewczyny współczuję wam z całego serca TRZYMAJCIE SIĘ.

    Odpowiedz
  • Ja(2017-07-08 05:16) Zgłoś naruszenie 30

    Tylko jestem ciekawa co oni będą robić, bo nie sądzę, że dopuszczą ich do poufnych danych osobowych. Chyba stempelki na kopertach będą robić. A co do wynagrodzenia to po 10 latach pracy w zus to nawet 2300 brutto nie mam... Szok

    Odpowiedz