statystyki

Piecza zastępcza: Będzie więcej asystentów i koordynatorów na etacie

autor: Michalina Topolewska29.06.2017, 07:38; Aktualizacja: 29.06.2017, 08:44
adopcja, rodzina, rodzice, dzieci

Znaczna część dotowanych asystentów i koordynatorów będzie pracować na etacie.źródło: ShutterStock

Pracę ponad 3,6 tys. asystentów i 1,5 tys. koordynatorów w gminach oraz powiatach dofinansuje w tym roku budżet państwa. Większość z nich będzie wykonywać swoje zadania na umowie o pracę.

Tak wynika z rozstrzygniętego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) konkursu, w którym samorządy mogły ubiegać się o dotacje na częściowe pokrycie kosztów zatrudnienia asystentów i koordynatorów. Ich rolą jest wspieranie rodzin biologicznych, które są niewydolne wychowawczo i zagrożone umieszczeniem dzieci w pieczy zastępczej oraz rodzin zastępczych. Możliwość uzyskania dofinansowania dotyczyła zarówno tych asystentów i koordynatorów planowanych do zatrudnienia w tym roku, jak i osób, które od dłuższego czasu zajmują takie stanowiska. Samorządy złożyły zapotrzebowanie na kwotę 92,2 mln zł i na takim właśnie poziomie resort rodziny przyznał im dofinansowanie. Z tego 62,7 mln zł będzie przeznaczone na zatrudnienie 3695 asystentów, a 29,5 mln zł na koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Jednocześnie nie została wykorzystana cała pula środków przewidziana na realizację tegorocznego konkursu, która wynosiła 120 mln zł (w porównaniu do 2016 r. uległa ona zwiększeniu o 70 mln zł w związku z nałożeniem na asystentów zadań wynikających z rządowego programu „Za życiem”).


Pozostało 37% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane