statystyki

Jest pierwszy związek zawodowy, który pomaga obcokrajowcom

autor: Artur Radwan29.06.2017, 09:12; Aktualizacja: 29.06.2017, 10:27
Jest to normalny, zarejestrowany w polskim sądzie, związek zawodowy. W statucie mamy wpisaną ochronę praw pracowniczych Ukraińców, Mołdawian, Rosjan, Białorusinów, Gruzinów i innych narodowości z byłego Związku Radzieckiego.

Jest to normalny, zarejestrowany w polskim sądzie, związek zawodowy. W statucie mamy wpisaną ochronę praw pracowniczych Ukraińców, Mołdawian, Rosjan, Białorusinów, Gruzinów i innych narodowości z byłego Związku Radzieckiego.źródło: ShutterStock

- Wielu Ukraińców pracuje w Polsce na czarno, a więc składki i podatki nie są za nich opłacane. Zamierzam wystąpić do polskiego rządu, aby ten ogłosił dla nich abolicję - uważa Dr Jurij Kariagin przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce.

Jest pan przewodniczącym Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce. Czy działa on na podstawie naszych przepisów o związkach zawodowych, czy też może jest to fundacja lub stowarzyszenie, które wspiera osoby zza wschodniej granicy?

Jest to normalny, zarejestrowany w polskim sądzie, związek zawodowy. W statucie mamy wpisaną ochronę praw pracowniczych Ukraińców, Mołdawian, Rosjan, Białorusinów, Gruzinów i innych narodowości z byłego Związku Radzieckiego. Oczywiście nasza działalność skupia się głównie w Polsce. Organizacja powstała w czerwcu 2016 r., ale proces rejestracji trwał długo. W efekcie normalnie zaczęliśmy działać od stycznia.

Ilu macie członków?

Obecnie około dwa tysiące. Ale z tygodnia na tydzień ich przybywa.

Ilu średnio dziennie przyjmuje pan interesantów?

Około piętnastu.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane