ZUS nie wierzy ciężarnym z wysokimi umowami zlecenia

autor: Artur Radwan21.06.2017, 07:52; Aktualizacja: 21.06.2017, 09:58
Kobieta była w ciąży i od 21 marca przebywała na zwolnieniu lekarskim

Kobieta była w ciąży i od 21 marca przebywała na zwolnieniu lekarskimźródło: ShutterStock

Kobieta w ciąży, której pracodawca podwyższył kwotę umowy zlecenia z 1,5 tys. do 12 tys. nie może liczyć na wyższe świadczenie z ZUS, jeśli będzie przebywać na zwolnieniu lekarskim. Tak orzekł Sąd Najwyższy.

W marcu 2013 r. kobieta zawarła z firmą umowę zlecenia. Miała pozyskiwać klientów i promować usługi zleceniodawcy. Umowa została zawarta jedynie do 18 marca 2013 r., z wynagrodzeniem 1,5 tys. zł.

Już 19 marca strony zawarły kolejną umowę, tym razem na czas nieokreślony. Jej zakres został rozszerzony m.in. o świadczenie przez wnioskodawczynię usług pozyskiwania nowych klientów, promowanie usług spółki, obsługę prawną klientów zleceniodawcy, kontakty z radcami prawnymi i adwokatami współpracującymi ze spółką, bieżące kontakty z klientami, zarządzanie przedsiębiorstwem, reprezentowanie na zewnątrz oraz zawieranie umów w imieniu i na rzecz zleceniodawcy. Tym razem strony uzgodniły wynagrodzenie w wysokości 12 tys. zł brutto miesięcznie.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane