Resort finansów umywa ręce od podwyżek w zdrowiu

autor: Aleksandra Kurowska20.06.2017, 17:00
medycyna, pielęgniarka, badania, pacjent, szpital, zdrowie

O tym, że to za mało, by m.in. wstrzymać emigrację pracowników medycznych, dyskutowano wczoraj w resorcie finansówźródło: ShutterStock

 Senat prawdopodobnie przyjmie w tym tygodniu ustawę o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. Jutro w tej sprawie ma spotkać się komisja zdrowia.

Przepisy miałyby obowiązywać od 1 lipca tego roku. Nadal nie wskazano jednak źródeł finansowania wzrostu płac w szpitalach i poradniach. Na dodatek podwyżki są niskie i obejmą tylko osoby pracujące na etacie, a przy tym zarabiające mniej niż ustalone w ustawie wskaźniki.

O tym, że to za mało, by m.in. wstrzymać emigrację pracowników medycznych, dyskutowano wczoraj w resorcie finansów. Przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych spotkali się tam m.in. z wiceministrem Leszkiem Skibą. – Wskazywaliśmy na konieczność podniesienia nakładów na opiekę zdrowotną, ponieważ jest to dla państwa inwestycja, a nie koszty – mówi Jarosław Biliński, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane