statystyki

Resort finansów umywa ręce od podwyżek w zdrowiu

autor: Aleksandra Kurowska20.06.2017, 17:00
medycyna, pielęgniarka, badania, pacjent, szpital, zdrowie

O tym, że to za mało, by m.in. wstrzymać emigrację pracowników medycznych, dyskutowano wczoraj w resorcie finansówźródło: ShutterStock

 Senat prawdopodobnie przyjmie w tym tygodniu ustawę o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. Jutro w tej sprawie ma spotkać się komisja zdrowia.

Przepisy miałyby obowiązywać od 1 lipca tego roku. Nadal nie wskazano jednak źródeł finansowania wzrostu płac w szpitalach i poradniach. Na dodatek podwyżki są niskie i obejmą tylko osoby pracujące na etacie, a przy tym zarabiające mniej niż ustalone w ustawie wskaźniki.

O tym, że to za mało, by m.in. wstrzymać emigrację pracowników medycznych, dyskutowano wczoraj w resorcie finansów. Przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych spotkali się tam m.in. z wiceministrem Leszkiem Skibą. – Wskazywaliśmy na konieczność podniesienia nakładów na opiekę zdrowotną, ponieważ jest to dla państwa inwestycja, a nie koszty – mówi Jarosław Biliński, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane