statystyki

Statut ZUS niezgodny z konstytucją

autor: Paulina Szewioła20.06.2017, 07:40; Aktualizacja: 20.06.2017, 09:46
prawo, sąd

Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał, że odwołujący nie odpowiada całym swoim majątkiem za zobowiązania z tytułu nieuregulowanych składekźródło: ShutterStock

 Jeżeli dokument wewnętrzny narusza konstytucję, to decyzja urzędnika nie może wywołać skutków w obrocie prawnym, uznał Sąd Okręgowy w Częstochowie.

ZUS oddział w C. stwierdził, że P.B. jako członek zarządu spółki z o.o. odpowiada całym swoim majątkiem za zobowiązania z tytułu nieopłaconych przez firmę składek. W toczącym się postępowaniu nie wskazano bowiem mienia przedsiębiorstwa, z którego egzekucja umożliwiłaby zaspokojenie zaległości.

P.B. odwołał się od decyzji organu.

Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał, że odwołujący nie odpowiada całym swoim majątkiem za zobowiązania z tytułu nieuregulowanych składek. W jego ocenie organ rentowy nie wykazał w niniejszej sprawie, że wierzytelność nie może być zaspokojona z jakiejkolwiek części majątku spółki.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • DZIADEK-64LATA-STAZ49 LAT-WARUNKI SZKODLIWE-16 LAT(2017-06-20 10:34) Zgłoś naruszenie 30

    KTO W SODACH POWINIEN WYDAC WYROK W SPRAWIE WCZESNIEJSZYCH EMERYTUR PRACA W WARUNKACH SZCZEGULNYCH.SOD I ZUE BO SPOTYKAMY SIE WSODACH GDZIE ZUS MA WIECEJ DO POWIEDZENIA NIZ SOD.CZY PANI PREZES ZUS COS OTYM WIE I CO ZTYM ZROBI.DLA CZEGO PRZYSYLACIE DO SODU LUDZI Z ZUSU CO NIE MAJO ZIELONEGO POJECIA O DANYCH ZAWODACH.

    Odpowiedz
  • Borsuk(2017-06-20 15:54) Zgłoś naruszenie 20

    Taki wyroki to standard lepiej z zapłacić sądowi niż ZUS owi

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane