statystyki

Statut ZUS niezgodny z konstytucją

autor: Paulina Szewioła20.06.2017, 07:40; Aktualizacja: 20.06.2017, 09:46
prawo, sąd

Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał, że odwołujący nie odpowiada całym swoim majątkiem za zobowiązania z tytułu nieuregulowanych składekźródło: ShutterStock

 Jeżeli dokument wewnętrzny narusza konstytucję, to decyzja urzędnika nie może wywołać skutków w obrocie prawnym, uznał Sąd Okręgowy w Częstochowie.

ZUS oddział w C. stwierdził, że P.B. jako członek zarządu spółki z o.o. odpowiada całym swoim majątkiem za zobowiązania z tytułu nieopłaconych przez firmę składek. W toczącym się postępowaniu nie wskazano bowiem mienia przedsiębiorstwa, z którego egzekucja umożliwiłaby zaspokojenie zaległości.

P.B. odwołał się od decyzji organu.

Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał, że odwołujący nie odpowiada całym swoim majątkiem za zobowiązania z tytułu nieuregulowanych składek. W jego ocenie organ rentowy nie wykazał w niniejszej sprawie, że wierzytelność nie może być zaspokojona z jakiejkolwiek części majątku spółki.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • DZIADEK-64LATA-STAZ49 LAT-WARUNKI SZKODLIWE-16 LAT(2017-06-20 10:34) Zgłoś naruszenie 30

    KTO W SODACH POWINIEN WYDAC WYROK W SPRAWIE WCZESNIEJSZYCH EMERYTUR PRACA W WARUNKACH SZCZEGULNYCH.SOD I ZUE BO SPOTYKAMY SIE WSODACH GDZIE ZUS MA WIECEJ DO POWIEDZENIA NIZ SOD.CZY PANI PREZES ZUS COS OTYM WIE I CO ZTYM ZROBI.DLA CZEGO PRZYSYLACIE DO SODU LUDZI Z ZUSU CO NIE MAJO ZIELONEGO POJECIA O DANYCH ZAWODACH.

    Odpowiedz
  • Borsuk(2017-06-20 15:54) Zgłoś naruszenie 20

    Taki wyroki to standard lepiej z zapłacić sądowi niż ZUS owi

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane