Rafalska: Będą zmiany w projekcie "Rodzina 500 plus"

16.06.2017, 16:10; Aktualizacja: 16.06.2017, 16:35
Jak zaznaczyła w piątek Rafalska podstawowe zasady programu - tzn. nieopodatkowanie świadczenia i kryterium dochodowe - pozostaną bez zmian.

Jak zaznaczyła w piątek Rafalska podstawowe zasady programu - tzn. nieopodatkowanie świadczenia i kryterium dochodowe - pozostaną bez zmian.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jakub Porzycki Agencja Gazeta

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu zaproponujemy zmiany w programie "Rodzina 500 plus" i dostępności do form opieki nad dzieckiem do lat 3 - powiedziała w piątek w TVP Info minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • emeryt(2017-06-16 20:10) Zgłoś naruszenie 4612

    Oszuści!! Polskie dzieci "jedynaki" to drugi sort,oszukane i opuszczone przez rząd PIS-u. Nigdy już na nich nie zagłosuję, oszuści, co innego mówili,co innego zrobili, a w PZU miesięcznie 90 tysięcy dla "misiewiczównej" z PIS-u. OTO PRAWO I NIESPRAWIEDLIWOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • KARŁOM trzeba sie nisko klaniać, zeby zauwazyli (2017-06-16 20:42) Zgłoś naruszenie 355

    A może Ktoś wie co się dzieje ... z programem 500+EMERYTURA miesięcznie ... dla wszystkich Emerytów. Podobno PIS powiada ... "nie dla PSA kiełbasa" ? Czyżby PSOM nie pozostało nic innego jak POMERDAĆ ogonem w Wyborach

    Odpowiedz
  • mona(2017-06-17 07:39) Zgłoś naruszenie 247

    Pisowska ignorancja za wszelką cenę , spieszono się wprowadzić 500+ ze względów ideologicznych,wynik- szybko i byle jak, za rok następna regulacja prawna.

    Odpowiedz
  • em ...me(2017-06-20 23:42) Zgłoś naruszenie 201

    prosie sprawdzisz rodziny co maja 500 plus i zlikwidowac500 plus a dasz 200 plus do 3 lat . mops nie sprawdziaco sie dzieje z 500 plus w rodzinach a emeryci jak maja zyczza 600 zl a na leki wydaja 400 zl jak maja sie leczyc albo glodowas

    Odpowiedz
  • Zgłoszenie przestępstw i zbrodni.(2017-06-16 19:07) Zgłoś naruszenie 1911

    Żony mordują mężów masowo rozwodząc się i okradając mężczyzn z dorobku ich pracy, majątków i mienia, a także w wyniku przestępczych nagminnie wyroków sądowych i odbieranych praw do wspólnego mieszkania, lub domu który w większości spłacali i wykańczali mężczyźni, doprowadzając ich do bezdomności i wyrzucając na ulicę, gdzie umierają. Kobiety dostają oprócz majątku cudzego na wyłączność, prawo do dziecka i alimenty, jak i z funduszu alimentacyjnego, co jest masową praktyką przy udziale przestępczym notariuszek, asesorek, sędzin i sądów biorących najwyraźniej udział w zmowie przestępczej; wykorzystując, okradając i doprowadzając do śmierci mężczyzn z wycieńczenia i ciężkich chorób z premedytacją i to masowo w ten sposób. Wszystkie wyroki w sprawach rozwodowych są na korzyść kobiet w kwestii majątkowej i mienia, dostępu do niego i mieszkania, do dziecka, do alimentów - bywa że dodatkowo z funduszu alimentacyjnego, do życia bez pracy na koszt mężczyzn, większe prawo do życia? To bezprawie i planowy mord z premedytacją pracujących mężczyzn, zarzynanie, wykorzystywanie aż do śmierci i żadnych ludzkich warunków i praw w sądach i administracyjnych, brak rzetelnych umów o pracę i normalnych warunków do życia, praw obywatelskich, ubezpieczeń zdrowotnych i emerytur, to zorganizowany mord mężczyzn pracujących, co się do cholery z wami dzieje!? Notariuszki/e z kolei podpisują Oświadczenia majątkowe też są bez potwierdzenia tożsamości obojga stawających inaczej niż na podstawie dowodów osobistych, które wykorzystują żony ze znajomymi lub braćmi i nikt nie sprawdza stanu majątku, wyceny, najczęściej jest zaniżany, a cała wykładnia ustawowa o wspólności małżeńskiej jest także zupełnie przestępcza i służy do wykorzystywania i okradania przestępczego za wiedzą także prokuratorów, to zorganizowana wspólpraca przestępcza, kradzież i zaplanowane działania dosłownie i rzeczywiście mordercze dla ogromnej liczby mordowanych mężczyzn, których dane także są kradzione i powielane, mord ukrywany na cmentarzach przykościelnych, komunalnych, szpitalnych w spalarniach odpadów komunalnych i dokumentacji. Domnażane są w tym celu licznie i celowo sieroty, to masowa praktyka i masowa zbrodnia zorganizowana, masowe i najgorsze przestępstwa - ludzie są masowo wykorzystywani do niewolniczej pracy bez umów o pracę, emerytur i ubezpieczeń zdrowotnych, okradani i mordowani w sposób zorganizowany i masowy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jaśka(2017-06-17 12:55) Zgłoś naruszenie 183

    A co gdy żłobek jest, a nie ma chętnych bo jest tzw.zawodowe bezrobocie i brak chętnych do opuszczenia MGOPS, mowa tu o rodzinach popegeerowskich. Pracy aktualnie w brud, nawet za 2 300 netto w kuchni hotelach, ale chętnych brak. Lepiej brać 500+, niż iść do pracy. Bezrobocie wyuczone. Nikt tych ludzi nigdy nie wsparł do myślenia, więc biorą to co najłatwiej dostępne, bez wysiłku. Panie z MOPS podpowiadaja, jak nie pracować, a brać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-06-21 09:54) Zgłoś naruszenie 150

    ............! Obawiam się ,że 500+ rozdano kosztem ludzi spracowanych od 15r zycia, że rozdano kosztem tych co pracowali także dodatkowo w soboty i święta ponad-ustawowo jak to praktykowano za komuny oraz w szkodliwych i nieb warunkach pracy ukradzionych wstecznie Ustawą POmostową . Ci pracownicy zamiast po 40 latach pracy iść na emerytury jak obiecał Piotr Duda mają obecnie wydłużony wiek pracy z 60 na 65 r zycia i zamiennie obiecano Im kompensaty ale jeżeli dożyją! Podstawa prawna:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656 z póz zmianami.

    Odpowiedz
  • irena(2017-06-17 14:29) Zgłoś naruszenie 138

    Lepiej płaćcie na każde dziecko do lat 3 ,bo dlaczego jedynak jest gorszym sortem ? Nie będę głosować na PiS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz