statystyki

Karta Dużej Rodziny: Zniżki dla każdego wielodzietnego rodzica od 2019 r.

autor: Michalina Topolewska08.06.2017, 07:30; Aktualizacja: 08.06.2017, 08:30
adopcja, rodzina, rodzice, dzieci

Resort rodziny przygotował specjalne narzędzie informatyczne, które pomoże sprawdzać, czy rodzina wnioskująca o wsparcie faktycznie w Polsce mieszka.źródło: ShutterStock

Zmiana przepisów, która pozwoli uzyskać Kartę Dużej Rodziny (KDR) wszystkim osobom kiedykolwiek wychowującym minimum troje dzieci, nie wejdzie w życie od 2018 r., ale 12 miesięcy później.

Obecnie prawo do dokumentu pozwalającego korzystać z różnego typu ulg i zniżek przysługuje rodzicom (oraz ich małżonkom), jeśli wychowują co najmniej troje dzieci w wieku poniżej 18 lub 25 lat, o ile uczą się w szkole lub w szkole wyższej. Natomiast zgodnie z projektem ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin KDR będą mogli wyrobić również ci rodzice, którzy aktualnie nie mają na utrzymaniu trójki potomków.

– Jest to symboliczny, ale sprawiedliwy gest docenienia trudu rodzicielstwa – podkreślał podczas wczorajszej konferencji prasowej Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Dodał, że to rozwiązanie zacznie obowiązywać od stycznia 2019 r. Nastąpi to więc później, niż pierwotnie wynikało z projektu, który przewidywał, że KDR dla każdego wielodzietnego rodzica wejdzie w życie już od stycznia przyszłego roku.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (12)

  • Ociec3dzieci(2017-12-05 10:22) Zgłoś naruszenie 135

    A czemu to tak? Obiecanki cacanki.

    Odpowiedz
  • franciszek(2018-01-06 22:25) Zgłoś naruszenie 126

    Czyli jak zwykle

    Odpowiedz
  • Maria(2018-02-13 16:27) Zgłoś naruszenie 85

    Trzeba jak najszybciej to zmienić , gdyż rodzice , którzy już otrzymali KDR -dostali ją dożywotnio :) Totalna niesprawiedliwośc w stosunku do rodziców już dorosłych dzieci :( Obiecanki cacanki - zobaczymy - jescze rok trzeba czekać :P

    Odpowiedz
  • Stanisław (2018-01-16 00:52) Zgłoś naruszenie 712

    Obiecanki cacanki domena PiS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • :-)(2018-01-26 21:10) Zgłoś naruszenie 70

    Będzie klawo!

    Odpowiedz
  • Pięćpociech(2018-01-16 22:21) Zgłoś naruszenie 36

    Te towary co nie idą, to rabaty na nich 5%, ale mi halo, albo muzea, parki, pizzerie itp. Na podstawowe towary dać zniżki cukier, mąka itp., ryż, odzież, art. szkolne, prąd, gaz, internet, lodowisko, basen. Dać to na całą Polskę nie gminami czy miastami i nie za dwa, trzy lata obiecywać, tylko teraz i to przynajmniej 20%!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Janusz I(2019-01-10 09:24) Zgłoś naruszenie 20

    Myślałem od dawna o założeniu Karty dla rodziny z dorosłymi dziećmi, bo dla mnie emeryta jakaś pomoc by się przydała, zwlaszcza po śmierci żony i utracie jej emerytury, ale gdy poczytałem w internecie ile czeka mnie formalności włącznie ze ściągnięciem wszystkich dzieci do podpisania wniosku i o rzekomych korzyściach uznałem, że to lipa, jak powiada Józef Bąk.

    Odpowiedz
  • Mieczysław(2019-01-16 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Januszu! W Pana przypadku idzie Pan do Urzędu Gminy, otrzymuje formularze które może wypełnić na korytarzu. Potrzebne są tylko dane tj nr PESEL i data urodzenia Pana i dzieci. Tylko Pan jako wnioskodawca podpisuje . To wszystko

    Odpowiedz
  • Mama 3 synów(2019-01-14 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego są różne karty np. karta 3 plus i wtedy nie chcą na basenie honorować kdr .Czy jest to wszystko jedno.

    Odpowiedz