statystyki

Wojna o delegowanie. Polskie firmy przeciwko Francji

autor: Urszula Mirowska-Łoskot06.06.2017, 07:53; Aktualizacja: 06.06.2017, 08:47
We Francji panuje bardzo nieprzychylny klimat dla delegowania – potwierdza dr Marek Benio z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

We Francji panuje bardzo nieprzychylny klimat dla delegowania – potwierdza dr Marek Benio z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowieźródło: ShutterStock

 Przedsiębiorcy wysyłający pracowników nad Sekwanę zamierzają wytoczyć ciężkie działa przeciwko Francji. Złożą skargę do Komisji Europejskiej, będą także walczyć o odszkodowanie.

– Zebraliśmy twarde dowody na łamie prawa przez francuską inspekcję pracy. Po zakończeniu wyborów w tym kraju będziemy wysyłać skargę do KE i kierować pozew zbiorowy do francuskiego sądu – zapowiada Radosław Gałka, właściciel PracujwUnii.pl. Jego zdaniem Francja robi wszystko, aby pozbyć się firm oddelegowujących do niej pracowników.

Czarny PR

– Inspekcje pracy mają prawo kontrolować przyjezdne firmy, ale to, co dzieje się ostatnio, przekracza wszelkie granice. Nie tylko my jesteśmy nękani kontrolami, ale także nasi kontrahenci są straszeni, że współpraca z nami źle się dla nich zakończy – mówi Gałka.

Wskazuje, że spotkał się z sytuacją, kiedy inspekcja pracy wysłała do francuskiej firmy informację, że współpracuje z polskim przedsiębiorcą, który działa nielegalnie, przemyca pracowników, a także stosuje dumping socjalny. Francuzi obawiając się kary, wycofali się więc ze współpracy. – Tymczasem polska firma od wielu lat działa legalnie. To pomówienia i oczernianie dobrego imienia zagranicznego przedsiębiorcy – uważa Gałka.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • abcd(2017-06-06 15:02) Zgłoś naruszenie 20

    Czy europejskich szulerów martwi stan praworządności w Polsce? Co najwyżej o tyle, na ile przeszkadza w eksploatacji kolonialnej PRL-bis. Nie miejcie złudzeń. Swobodny przepływ ludzi, towarów i usług. Pamiętacie? Tak, o ile jest korzystny dla potęg starej unii. Teraz już wiecie do jakiego towarzystwa się zapisaliście? Można grać, jak się ma same blotki, ale nie z szulerami. Szulerzy zmieniają reguły gry w czasie gry i nigdy z szulerami nie wygracie. Gdy szulerzy załatwiali swoje interesy za poklepanie po plecach, to wszystko było OK.

    Odpowiedz
  • Gość(2017-06-27 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    U siebie naszych pracowników nie chcą, a w Polsce wykorzystują i dyskryminują nas na potęgę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane