statystyki

500+ nie wpływa na dezaktywizację kobiet

autor: Michalina Topolewska01.06.2017, 07:38; Aktualizacja: 01.06.2017, 10:12
500 PLUS

Coraz lepsza sytuacja na rynku pracy wpływa też na wzrost współczynnika aktywności zawodowejźródło: ShutterStock

 W pierwszym kwartale br. w powiatowych urzędach pracy było zarejestrowanych 191 tys. bezrobotnych kobiet z przynajmniej jednym dzieckiem poniżej 6. roku życia. Ich liczba zmniejszyła się o 4,4 proc. w porównaniu do 2016 r.

Zdaniem Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny pracy i polityki społecznej, która przedstawiała dane podczas wczorajszej konferencji, zaprzeczają one zarzutom stawianym programowi 500+, że matki otrzymujące świadczenie rezygnują z pracy.

– Wprawdzie dane BAEL dotyczące kobiet aktywnych zawodowo pokazują, że ich liczba zmniejszyła się w pierwszym kwartale 2017 r., ale trend ten jest obserwowany od 2014 r. Dodatkowo statystyki te nie są na tyle szczegółowe, aby wskazywały, jakie są powody pozostawania bez pracy, a może to być np. opieka nad starszym członkiem rodziny, ani jaką grupę wśród nich stanowią kobiety w wieku rozrodczym – przekonywała Elżbieta Rafalska.


Pozostało jeszcze 44% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane