statystyki

Samorządy przeciwne centralizacji pośredniaków

autor: Michalina Topolewska01.06.2017, 07:38; Aktualizacja: 01.06.2017, 09:42
praca, rekrutacja, bezrobotny

Chociaż obecny system wspierania zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu potrzebuje usprawnienia pod kątem organizacyjnym i prawnym, to sama zmiana administracyjna nie przyniesie żadnych korzyściźródło: ShutterStock

 Rady powiatów podejmują uchwały, w których negatywnie oceniają propozycję włączenia powiatowych urzędów pracy (PUP) w struktury administracji rządowej.

Przedstawiona przez Stanisława Szweda, wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, propozycja centralizacji pośredniaków ma być jednym z elementów reformy, nad którą obecnie resort prowadzi prace. Jednak od samego początku budzi ona wśród samorządów kontrowersje.

W związku z tym nie tylko Związek Powiatów Polskich (ZPP), ale też pojedyncze samorządy przyjmują uchwały, w których wyrażają swoją negatywną ocenę w tej sprawie. W ten sposób postąpiła m.in. rada powiatu radomskiego.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane