statystyki

Samorządy przeciwne centralizacji pośredniaków

autor: Michalina Topolewska01.06.2017, 07:38; Aktualizacja: 01.06.2017, 09:42
praca, rekrutacja, bezrobotny

Chociaż obecny system wspierania zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu potrzebuje usprawnienia pod kątem organizacyjnym i prawnym, to sama zmiana administracyjna nie przyniesie żadnych korzyściźródło: ShutterStock

 Rady powiatów podejmują uchwały, w których negatywnie oceniają propozycję włączenia powiatowych urzędów pracy (PUP) w struktury administracji rządowej.

Przedstawiona przez Stanisława Szweda, wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, propozycja centralizacji pośredniaków ma być jednym z elementów reformy, nad którą obecnie resort prowadzi prace. Jednak od samego początku budzi ona wśród samorządów kontrowersje.

W związku z tym nie tylko Związek Powiatów Polskich (ZPP), ale też pojedyncze samorządy przyjmują uchwały, w których wyrażają swoją negatywną ocenę w tej sprawie. W ten sposób postąpiła m.in. rada powiatu radomskiego.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane