statystyki

12 mln zł na mieszkania dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi

autor: Michalina Topolewska19.05.2017, 07:00
Dziecko niepełnosprawne w szkole

Duże zainteresowanie budzi propozycja mieszkań chronionych.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło konsultacje społeczne związane z realizacją rządowego programu wspierania rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. Będą się na nie składać dwie ogólnopolskie konferencje – pierwsza z nich miała miejsce wczoraj; 16 kolejnych, które odbędą się w każdym województwie, 32 spotkania ze środowiskami osób niepełnosprawnych, a także wywiady grupowe i badania kwestionariuszowe.

Konsultacje dotyczą programu „Za życiem”, przyjętego przez rząd w grudniu 2016 r. Jego wdrożenie odbywa się etapami: na razie rodziny mogą korzystać m.in. z jednorazowego świadczenia w wysokości 4 tys. zł, gdy dziecko urodziło się nieuleczalnie chore, oraz ze wsparcia asystenta rodziny. Kolejne formy pomocy będą wchodzić w życie od 1 lipca oraz od 1 stycznia 2018 r.

– Wymagają one zmiany szeregu ustaw m.in. o pomocy społecznej, promocji zatrudnienia i instytucji rynku pracy czy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zależy nam na tym, aby wypracować jak najlepsze rozwiązania, dlatego konsultacje są tak szerokie – mówiła podczas konferencji Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane