statystyki

12 mln zł na mieszkania dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi

autor: Michalina Topolewska19.05.2017, 07:00
Dziecko niepełnosprawne w szkole

Duże zainteresowanie budzi propozycja mieszkań chronionych.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło konsultacje społeczne związane z realizacją rządowego programu wspierania rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. Będą się na nie składać dwie ogólnopolskie konferencje – pierwsza z nich miała miejsce wczoraj; 16 kolejnych, które odbędą się w każdym województwie, 32 spotkania ze środowiskami osób niepełnosprawnych, a także wywiady grupowe i badania kwestionariuszowe.

Konsultacje dotyczą programu „Za życiem”, przyjętego przez rząd w grudniu 2016 r. Jego wdrożenie odbywa się etapami: na razie rodziny mogą korzystać m.in. z jednorazowego świadczenia w wysokości 4 tys. zł, gdy dziecko urodziło się nieuleczalnie chore, oraz ze wsparcia asystenta rodziny. Kolejne formy pomocy będą wchodzić w życie od 1 lipca oraz od 1 stycznia 2018 r.

– Wymagają one zmiany szeregu ustaw m.in. o pomocy społecznej, promocji zatrudnienia i instytucji rynku pracy czy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zależy nam na tym, aby wypracować jak najlepsze rozwiązania, dlatego konsultacje są tak szerokie – mówiła podczas konferencji Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane