Jakie świadczenia i zasiłki mogą otrzymać seniorzy

autor: Agnieszka Brzostek22.04.2017, 08:00
Gmina może przyznać ubogiej osobie pomoc na ekonomiczne usamodzielnienie.

Gmina może przyznać ubogiej osobie pomoc na ekonomiczne usamodzielnienie.źródło: ShutterStock

Zasiłek rodzinny, pielęgnacyjny lub rentę z ZUS może otrzymać niezamożna, starsza i schorowana osoba.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • emeryt(2017-04-22 09:23) Zgłoś naruszenie 782

    Jakie świadczenia i zasiłki mogą otrzymać seniorzy?W tym roku dostałem podwyżki emerytury o 0,44 procenta przy inflacji ok.2,5 procenta tj .4 złote i 57 groszy. Podwyżka nie pokryła inflacji.Dobrze to wykombinowali?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • piniusz(2017-04-22 10:22) Zgłoś naruszenie 198

    przy obliczaniu, inflację bierze się z roku poprzedniego a była deflacja,dla emeryta najlepsza jest roczna inflacja 8-10 %,wtedy taka byłaby podwyżka,którą wcześnie w np. żywności opłaci

    Odpowiedz
  • Biedny katolik(2017-04-22 15:37) Zgłoś naruszenie 322

    Tak się zyje w kraju katolickim,za 600 zł trzeba życ a czynsz wynosi wiecej. W domu jakto mówią pogodnej starości , żeby przyjeli trzeba mież renty około 3000 zł.Alelluja i do przodu.

    Odpowiedz
  • Basia(2017-04-22 17:03) Zgłoś naruszenie 120

    Moj mąż czeka już 2 lata na rentę bo wielka Brytania nie przysłała do zus druku o potwierdzeniu ostatnich 5 lat .wysłałam do zus wszystkie pejslipy z 6 lat o ubezpieczeniach rocznych dostał umiarkowane orzeczenie niepelnosprawnosci i od 2015 roku od listopada do 2017 do lutego był bez środków do życia a jest chory w lutym dostał z m.o.p.s 245 zł bo ja otrzymuje 520 zł z.dostawą. z.drugiej. zdo.na mamę która ma 80 lat i 100 zł rety po tacie .to jest już nie do zniesienia mam dwie osoby chore i nikon pomocy.

    Odpowiedz
  • Polski...(2017-04-23 08:13) Zgłoś naruszenie 210

    Polski system emerytalny oparty na zdefiniowanej skladce bez dodatku emerytalnego w wysokosci 25% sredniego wynagrodzenia krajowego z budzetu panstwa to producent klientow dla MOPS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fdfdf(2017-04-23 08:18) Zgłoś naruszenie 151

    zasiłek stały, zasiłek z pomocy społecznej dają pijakom na wódę, już jeden taki u nas w piwnicy w blokowisku spi, bo go rzad ma daleko gdzieś, ponieważ nie ma noclegowni dla pijących bezdomnych

    Odpowiedz
  • roma(2017-04-23 22:42) Zgłoś naruszenie 71

    To jest QQQQQQ nie ojczyzna !!! Śmierć głodowa i bezdomność starych, spracowanych ludzi, ludzi, a nie leniwej, ********** bachory hołoty !!!

    Odpowiedz