Do Warszawy wybiera się kilkadziesiąt osób, w tym - obok prezydenta Łodzi - także prezydenci Pabianic i Zgierza.

"Dużą grupą "kolędników" idziemy jutro o godz. 12 z Placu Trzech Krzyży do Sejmu. Zaniesiemy około 5 tysięcy podpisów. Razem z nami będą Trubadurzy, którzy będą grać pastorałki i grupa kolędników. Złożymy marszałkowi Sejmu prośbę o wznowienie inicjatywy przywrócenia dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli" - powiedział dziś jeden z inicjatorów akcji, Grzegorz Kaźmierczak.

Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy ustanawiającej 6 stycznia dniem wolnym od pracy

W połowie października ub. roku Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy ustanawiającej Święto Trzech Króli - 6 stycznia - dniem wolnym od pracy. Za przyjęciem wniosku PO o odrzucenie projektu opowiedziało się wówczas 207 posłów, przeciw było 186, od głosu wstrzymało się 2. Pod projektem zebrano ponad 550 tys. podpisów. O poparcie tej inicjatywy zwracało się prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Kropiwnicki zapowiedział wówczas ponowienie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Tym razem inicjatorzy chcą zebrać pod projektem milion podpisów poparcia. Zgodnie z zapowiedzią w Święto Trzech Króli przedstawiciele komitetu złożą u marszałka Sejmu ponownie zawiadomienie o jego utworzeniu (wymaganych jest do tego tysiąc podpisów poparcia pod projektem).