Abramowicz: Zarobki Polaków wzrosną o 25-30 proc.

15.04.2017, 11:40; Aktualizacja: 15.04.2017, 11:45
Portfel

Poseł przyznał, że zmiana wiązałaby się z ubytkiem dochodów państwa, dlatego też planowane są regulacje, które zbilansują systemźródło: ShutterStock

W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany projekt, który obniży pozapłacowe koszty pracy i podniesie zarobki Polaków o 25-30 proc. - zapowiedział PAP przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego Adam Abramowicz (PiS).

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (59)

  • Bert(2017-04-15 12:21) Zgłoś naruszenie 7433

    To bardzo interesujące propozycje. Jeżeli da się je dobrze dopracować, to byłaby to bardzo dobra zmiana.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Mk(2017-04-15 12:44) Zgłoś naruszenie 5318

    Pożyjemy zobaczymy. Pomyśl dobry a jak z realizacją....

    Odpowiedz
  • gosc(2017-04-15 12:44) Zgłoś naruszenie 3517

    o tyle tez spadna emerytury,to jasne jak slonce.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ghhg(2017-04-15 12:44) Zgłoś naruszenie 3324

    to dawno winno być wprowadzone a nie 500+ za leżenie,seks i rozmnażanie, zgroza, ludzie pracy winni być szanowani a nie królice

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nnn(2017-04-15 12:54) Zgłoś naruszenie 2010

    już to widzę jak wzrastają zarobki ludzi..............................firmy zyskają bo poniosą niższe koszty pracy i to firmy zyskają

    Odpowiedz
  • Norman(2017-04-15 13:09) Zgłoś naruszenie 5225

    Super pomysł. Zobaczymy jak w praktyce. Powodzenia Polsko!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qqq(2017-04-15 13:10) Zgłoś naruszenie 3419

    Od 1,5 roku nie potrafią sobie poradzić ze stosunkowo prostą ustawą o opłatach za rtv a tu nagle obiecują wątpliwe kokosy. Jak się zmniejszy potrącenia z pensji czyli: ZUS, rentowe i zdrowotne to skąd to zostanie dołożone? Będzie że pracownik odkłada malo do ZUS i dostanie malą emeryturę. Kolejne kupowanie głosów "na dziś" bez troszczenia się o przyszlość.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kiki(2017-04-15 13:12) Zgłoś naruszenie 308

    mocne... patriotyzm ekonomiczny

    Odpowiedz
  • DRyba(2017-04-15 13:29) Zgłoś naruszenie 239

    Podobno 70 % przychodu Skarbu Państwa ( CIT) pochodzi od małych i średnich przedsiębiorstw Firmy które dziś już mają problemy z utrzymaniem się na rynku z powodu niskich marż oraz przestarzałych technologi będą zmuszone do płacenia 1,5 % podatku CIT co spowoduje ich likwidację.

    Odpowiedz
  • POiPiS(2017-04-15 13:51) Zgłoś naruszenie 1910

    Mam firmę zrobiłem 18 000 000 mln obrotu w roku ubiegłym. RZiS wyszedł, że zarobiłem 200 000 tyś zł - 19% podatek = 38 0000 tyś oznacza to, że zarobiłem na czysto 162 000 tyś. Po wprowadzeniu nowego systemu podatkowego. 18 000 000 x 1,5% = 270 000 tys zł podatku! = Prowadzenie firmy przyniesie mi stratę 70 000 tyś zł. Po dwóch latach tego systemu muszę ogłosić bankructwo. Oznacza to, że nie zapłacę za część dostaw pracownikom itp. Dodam cały biznes działa w 100% legalnie bez kombinacji. W handlu FMCG jest rentowność blisko zera!

    Pokaż odpowiedzi (10)Odpowiedz
  • Robotnik(2017-04-15 13:57) Zgłoś naruszenie 3715

    To świetne rozwiązanie wyjdą z tego niskie emerytury jak murzyn zrobił swoje to może odejść a może po przejściu na emeryturę pawulon było by taniej!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Bbb(2017-04-15 14:51) Zgłoś naruszenie 307

    A šwistak siedzi i zawija te sreberka..... Pitu,Pitu .. Huczne zapowiedzi i wyjdzie prawny gniot

    Odpowiedz
  • BB(2017-04-15 16:30) Zgłoś naruszenie 1911

    Brawo. O to właśnie chodzi. Zlikwidować nisko marżowe przedsiębiorstwa i firmy które mało zarabiają i płacą mało podatków. BĘDZIEMY MIEĆ W POLSCE SAME BANKI I CASYNA. Pozostanie też ZUS i Urzędy Skarbowe. Obroni się Państwowa Telewizja i radio zasilane haraczem zwanym abonamentem. Reszta jest niepotrzebna. A służbę zdrowia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AS(2017-04-15 18:30) Zgłoś naruszenie 237

    Prędzej powstanie życie na marsie tu w Polsce ze stopą życia jest tak jak Polak zarabia za dużo to mu domiar albo podwyżki się szykuje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xvy(2017-04-15 19:15) Zgłoś naruszenie 176

    o chorym przemianowaniu podatku dochodowego na przychodowy to nie będę się rozpisywał, bo tylko w chorym umyśle taki pomysł może się zrodzić jako coś dobrego (jedyna jego zaleta, łatwo się liczy)... ale zapytam jak ZUS od spółki z o.o. czy S.A.? Liczony od czego od spółki, od wspólnika spółki, od akcjonariusza? Pytam się jak... bo aż sam kupię jedną akcję ORLENU, a niech na mnie płaci ZUS jak od akcjonariusza... cóż, jak Bóg chce kogoś pokarać to w pierwszej kolejności odbiera mu rozum, widać towarzysze zostali pokarani i to mocno... ale nie wykluczam, że ciemny lud to kupi, nie takie historie się sprzedawało...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • darek(2017-04-15 19:33) Zgłoś naruszenie 143

    Prima aprilis był pierwszego kwietnia, wy matołki.

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-04-16 08:11) Zgłoś naruszenie 404

    Zarobki Polaków o 25-30 proc?.A emerytury o 0,44 procenta tak jak w tym roku.Dobre?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • emeryt(2017-04-16 09:03) Zgłoś naruszenie 194

    Hipokryzja PIS-u! Skończcie z istniejąca eutanazją emerytów. Waloryzacja 2-8 złotych to jest PIS-owskie kredo wobec emerytów. Misiewicze z PIS-u maja się dobrze , ale czas ucieka. Zasad sprawiedliwości społecznej jest coraz bliżej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • idiotka(2017-04-16 10:25) Zgłoś naruszenie 05

    do kz(2017-04-15 15:22)-kolejna co rozrywa sobie **** po to aby ktoś dostał emeryturę, baranie każdy niech pracuje na swoja emeryturę, *********** jesteś do entej potęgo, niech mi oddadzą co moje wypracowane przez 40 lat i won , nie ma zbiorowej odpowiedzialności, mamy kuźwa kapitalizm i każdy dba o siebie, już ci co wyjechali za granicę pracują, należy dać godne wynagrodzenia a nie płacić za ********** sie

    Odpowiedz