Abramowicz: Zarobki Polaków wzrosną o 25-30 proc.

15.04.2017, 11:40; Aktualizacja: 15.04.2017, 11:45
Portfel

Poseł przyznał, że zmiana wiązałaby się z ubytkiem dochodów państwa, dlatego też planowane są regulacje, które zbilansują systemźródło: ShutterStock

W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany projekt, który obniży pozapłacowe koszty pracy i podniesie zarobki Polaków o 25-30 proc. - zapowiedział PAP przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego Adam Abramowicz (PiS).

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (59)

  • patryk(2017-06-22 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    Patriotyzm ekonomiczny; ot coś; nie sadzę żeby potencjalnemu Kowalskiemu tyrającemu na saksach taka idea świeciła w głowie. Wyjechałem z pośrednikiem OTTO i mnie w głowie tkwi myśl zarobic i mieć na godne życie. Ojczyznę kocham...........a co ze wzajemnością.

    Odpowiedz
  • Zzz(2017-04-18 00:00) Zgłoś naruszenie 20

    Ludzie - 1,5% podatku od obrotu to nie tragedia nawet dla branż o niskich marżach. Wiele rzeczy płaci się od "przychodu" a nie od dochodu. Np. w handlu jest to koszt gotówki (tradycyjne sklepy) czy płatności on-line (te internetowe). Dodatkowo są koszty księgowości czy prawników albo czas poświęcony na samodzielne prowadzenie rozliczeń i liczenie podatków - które po zmianie (uproszczeniu) powinny drastycznie spaść.

    Odpowiedz
  • As(2017-04-17 23:48) Zgłoś naruszenie 20

    Dyskutować warto. W USA podatek przychodowy jakoś działa więc nie ma co pisać, że to jest z gruntu "głupie i chore". Problem "skracania łańcucha dostaw" jest znany, przebadany i... rozwiązywalny. Problem ograniczenia inwestycji jest pozorny (inwestycje mają służyć rozwojowi a nie optymalizacji podatkowej). Szkoda tylko, że to jest "wrzutka" na 19.04.2017 i przykrycie powitania Tuska w Warszawie niczym Piłsudskiego.

    Odpowiedz
  • Szczepson(2017-04-17 20:31) Zgłoś naruszenie 21

    Jeżeli to przejdzie to wytatuuje sobie Jarosława z Kotem na klatce piersiowej taki bede szczęśliwy. Wreszcie moze ktoś zrozumiał ze niskie podatki to rozwój i wzrost, a nie ciągła stagnacja.

    Odpowiedz
  • ekon.pl(2017-04-17 14:49) Zgłoś naruszenie 31

    Podatek od przychodów ! " Pisowscy racjonalizatorzy" to zera finansowe , chyba ,że chodzi o swiadome wykończenie polskich małych i srednich firm.

    Odpowiedz
  • hjjh(2017-04-17 08:59) Zgłoś naruszenie 31

    dadzą, jak mi na ręce kaktus urośnie, najwyżej ********* gdzie indziej

    Odpowiedz
  • A(2017-04-17 00:04) Zgłoś naruszenie 60

    Już teraz nie opłaca się pracować w firmach prywatnych, bo nawet w najglupszym urzedzie maja masę ròżnych dofinansowań , tanie kolonie dla dzieci, trzynastki itd. To wszystko odbywa sie kosztem realnych podatnikow, pracujacych w firmach prywatnych, ktorzy nie maja nic! oprocz gołej pensji oraz niepewnego jutra.

    Odpowiedz
  • engie(2017-04-16 21:03) Zgłoś naruszenie 74

    Ludzie zastanówcie się, PIS_mafia w imię nowego porządku świata, zmiecie tym podatkiem wszystkich nie posiadających zaplecza finansowego i obcych korzeni. Otwarcie przyznają o promowaniu wysokomarżowych przedsięwzięć co oznacza natychmiastowe bankructwo wszystkich pozostałych, jeżeli ich odbiorcy nie będą w stanie dołożyć 15-20% więcej na nową cenę towaru lub usługi. Wskażcie mi kto z małych, przeciętnych, często jednoosobowych lub rodzinnych przedsiębiorców osiąga średnią rentowność na poziomie 15%? Nikt? A może 5% z nich? Z każdego zainwestowanego 1000 zł. jak uda się zarobić 100 zł. to jest wielki sukces a po wejściu w życie tego ************ z każdego tysiąca na fakturze musisz oddać 150 zł. a gdzie zysk z inwestycji? Trzeba zatem wycenę pracy lub towaru zwiększyć o te 150 zł. aby dla siebie zachować 100 zł. i zapłacić 15% podatku, jednak podatek liczony będzie od przychodu ogółem a więc od 1176,47 zł. bo na tyle trzeba wystawić fakturę i dopiero wtedy zarobimy swoje 100 zł. Nie zapomnijmy też, że od większej podstawy zapłacimy większy VAT. W prostej linii oznacza to wzrost cen na wszystko od 15-20% lub więcej jeżeli uwzględni się VAT. Niewolnictwo z dnia na dzień rośnie.

    Odpowiedz
  • Juras(2017-04-16 11:21) Zgłoś naruszenie 113

    "Dobra zmiana". Znowu odbędzie się to kosztem najsłabszych oraz tzw "twórców". Otóż nikt nie zwraca uwagi na jednoczesne podniesienie stawki podatku do 25% (! - z 18%) oraz na zniknięcie tzw "kosztów uzyskania" - to jest nieco ponad 1335 zł dla emeryta/rencisty i miejscowego pracownika na umowę o pracę oraz 20% wartości umowy o dzieło i aż 50% wartości umowy o sprzedaży praw autorskich. I tak dla emeryta mającego emeryturę 2000 zł brutto obecnie podatek wynosi w skali roku (wraz z opłatami na ZUS) ok. 4080 zł. Po "dobrej zmianie" wyniesie 6000 zł a obniżenie tej kwoty poprzez mniejszą składkę na ZUS będzie prawie bez znaczenia! Jeszcze lepiej dostaną w kość żyjący z umów o dzieło - tu ich strata wyniesie grubo więcej obecnie od umowy o dzieło za owe 2000 zł płacą 18% podatku od kwoty 19600 w sumie 352,8 zł; po "dobrej zmianie" zapłacą równo 500 zł; O twórcach nawet nie warto wspominać - zamiast obecnie (od umowy o sprzedaży praw autorskich w kwocie 2000 zł) zapłacić 180 zł zapłacą 500...

    Odpowiedz
  • idiotka(2017-04-16 10:25) Zgłoś naruszenie 05

    do kz(2017-04-15 15:22)-kolejna co rozrywa sobie **** po to aby ktoś dostał emeryturę, baranie każdy niech pracuje na swoja emeryturę, *********** jesteś do entej potęgo, niech mi oddadzą co moje wypracowane przez 40 lat i won , nie ma zbiorowej odpowiedzialności, mamy kuźwa kapitalizm i każdy dba o siebie, już ci co wyjechali za granicę pracują, należy dać godne wynagrodzenia a nie płacić za ********** sie

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-04-16 09:03) Zgłoś naruszenie 194

    Hipokryzja PIS-u! Skończcie z istniejąca eutanazją emerytów. Waloryzacja 2-8 złotych to jest PIS-owskie kredo wobec emerytów. Misiewicze z PIS-u maja się dobrze , ale czas ucieka. Zasad sprawiedliwości społecznej jest coraz bliżej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-04-16 08:11) Zgłoś naruszenie 404

    Zarobki Polaków o 25-30 proc?.A emerytury o 0,44 procenta tak jak w tym roku.Dobre?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • darek(2017-04-15 19:33) Zgłoś naruszenie 143

    Prima aprilis był pierwszego kwietnia, wy matołki.

    Odpowiedz
  • xvy(2017-04-15 19:15) Zgłoś naruszenie 176

    o chorym przemianowaniu podatku dochodowego na przychodowy to nie będę się rozpisywał, bo tylko w chorym umyśle taki pomysł może się zrodzić jako coś dobrego (jedyna jego zaleta, łatwo się liczy)... ale zapytam jak ZUS od spółki z o.o. czy S.A.? Liczony od czego od spółki, od wspólnika spółki, od akcjonariusza? Pytam się jak... bo aż sam kupię jedną akcję ORLENU, a niech na mnie płaci ZUS jak od akcjonariusza... cóż, jak Bóg chce kogoś pokarać to w pierwszej kolejności odbiera mu rozum, widać towarzysze zostali pokarani i to mocno... ale nie wykluczam, że ciemny lud to kupi, nie takie historie się sprzedawało...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AS(2017-04-15 18:30) Zgłoś naruszenie 237

    Prędzej powstanie życie na marsie tu w Polsce ze stopą życia jest tak jak Polak zarabia za dużo to mu domiar albo podwyżki się szykuje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BB(2017-04-15 16:30) Zgłoś naruszenie 1911

    Brawo. O to właśnie chodzi. Zlikwidować nisko marżowe przedsiębiorstwa i firmy które mało zarabiają i płacą mało podatków. BĘDZIEMY MIEĆ W POLSCE SAME BANKI I CASYNA. Pozostanie też ZUS i Urzędy Skarbowe. Obroni się Państwowa Telewizja i radio zasilane haraczem zwanym abonamentem. Reszta jest niepotrzebna. A służbę zdrowia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bbb(2017-04-15 14:51) Zgłoś naruszenie 307

    A šwistak siedzi i zawija te sreberka..... Pitu,Pitu .. Huczne zapowiedzi i wyjdzie prawny gniot

    Odpowiedz
  • Robotnik(2017-04-15 13:57) Zgłoś naruszenie 3715

    To świetne rozwiązanie wyjdą z tego niskie emerytury jak murzyn zrobił swoje to może odejść a może po przejściu na emeryturę pawulon było by taniej!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • POiPiS(2017-04-15 13:51) Zgłoś naruszenie 1910

    Mam firmę zrobiłem 18 000 000 mln obrotu w roku ubiegłym. RZiS wyszedł, że zarobiłem 200 000 tyś zł - 19% podatek = 38 0000 tyś oznacza to, że zarobiłem na czysto 162 000 tyś. Po wprowadzeniu nowego systemu podatkowego. 18 000 000 x 1,5% = 270 000 tys zł podatku! = Prowadzenie firmy przyniesie mi stratę 70 000 tyś zł. Po dwóch latach tego systemu muszę ogłosić bankructwo. Oznacza to, że nie zapłacę za część dostaw pracownikom itp. Dodam cały biznes działa w 100% legalnie bez kombinacji. W handlu FMCG jest rentowność blisko zera!

    Pokaż odpowiedzi (10)Odpowiedz
  • DRyba(2017-04-15 13:29) Zgłoś naruszenie 239

    Podobno 70 % przychodu Skarbu Państwa ( CIT) pochodzi od małych i średnich przedsiębiorstw Firmy które dziś już mają problemy z utrzymaniem się na rynku z powodu niskich marż oraz przestarzałych technologi będą zmuszone do płacenia 1,5 % podatku CIT co spowoduje ich likwidację.

    Odpowiedz