statystyki

Praca tymczasowa: Więcej czasu na zmianę świadectwa

autor: Łukasz Guza12.04.2017, 20:00
Projekt rozporządzenia wprowadza też zmiany w przepisach mające znaczenie dla wszystkich pracodawców i zatrudnionych, a nie tylko tych stosujących pracę tymczasową.

Projekt rozporządzenia wprowadza też zmiany w przepisach mające znaczenie dla wszystkich pracodawców i zatrudnionych, a nie tylko tych stosujących pracę tymczasową.źródło: Inne

Od 1 czerwca 2017 r. w świadectwie pracy trzeba będzie wskazywać okresy wykonywania pracy tymczasowej w konkretnych firmach. Pracodawcy zyskają też więcej czasu na uzupełnienie lub zmianę treści takiego dokumentu. Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadectwa pracy.

Modyfikacja przepisów jest konieczna m.in. ze względu na nowelizację ustawy z 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 360). Nowe regulacje zakładają, że pracownik tymczasowy będzie mógł wykonywać obowiązki na rzecz konkretnego pracodawcy-użytkownika maksymalnie przez 18 miesięcy w okresie 36 kolejnych miesięcy (bez względu na to, ile agencji skieruje go w tym czasie do pracy w tej firmie). Dlatego konieczne jest zobowiązanie agencji do wskazywania w świadectwie nazw podmiotów, do których kieruje się zatrudnionego, i okresów, jakie w nich przepracował. – W przeciwnym razie mogłoby dochodzić do nadużyć. Agencje i firmy naruszałyby wspomniany limit zatrudnienia twierdząc, że dokonały tego nieświadomie, bo nie miały wiedzy o wcześniejszym zatrudnieniu danej osoby – tłumaczy Małgorzata Lorenc z firmy Lorenc – Doradztwo Kadrowe.

Projekt rozporządzenia wprowadza też zmiany w przepisach mające znaczenie dla wszystkich pracodawców i zatrudnionych, a nie tylko tych stosujących pracę tymczasową.


Pozostało 31% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane