statystyki

Zmiany w pakiecie onkologicznym

autor: Aleksandra Kurowska06.04.2017, 07:20

MEDYCYNA

Częściowe odbiurokratyzowanie pracy medyków, zmiany w zakresie konsyliów lekarskich oraz standardów postępowania medycznego – to część zmian, jakie nastąpić mają już od 1 lipca w ramach przyspieszonej ścieżki diagnostyki i leczenia nowotworów. Resort zdrowia w środę skierował do konsultacji projekty rozporządzeń w tej sprawie.

To pokłosie podpisanej w zeszły piątek przez prezydenta nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Przewiduje ona m.in., że minister zdrowia, po zasięgnięciu opinii Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, będzie mógł ogłaszać w drodze obwieszczenia zalecenia postępowania dotyczące diagnostyki i leczenia. Chodzi o dokumenty opracowane przez towarzystwa naukowe zrzeszające specjalistów w danej dziedzinie medycyny. W przypadku diagnostyki mającej na celu rozpoznanie nowotworu złośliwego lub miejscowo złośliwego oraz ich leczenia zalecenia będą ogłaszane obowiązkowo.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane