statystyki

Zmiany w pakiecie onkologicznym

autor: Aleksandra Kurowska06.04.2017, 07:20

MEDYCYNA

Częściowe odbiurokratyzowanie pracy medyków, zmiany w zakresie konsyliów lekarskich oraz standardów postępowania medycznego – to część zmian, jakie nastąpić mają już od 1 lipca w ramach przyspieszonej ścieżki diagnostyki i leczenia nowotworów. Resort zdrowia w środę skierował do konsultacji projekty rozporządzeń w tej sprawie.

To pokłosie podpisanej w zeszły piątek przez prezydenta nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Przewiduje ona m.in., że minister zdrowia, po zasięgnięciu opinii Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, będzie mógł ogłaszać w drodze obwieszczenia zalecenia postępowania dotyczące diagnostyki i leczenia. Chodzi o dokumenty opracowane przez towarzystwa naukowe zrzeszające specjalistów w danej dziedzinie medycyny. W przypadku diagnostyki mającej na celu rozpoznanie nowotworu złośliwego lub miejscowo złośliwego oraz ich leczenia zalecenia będą ogłaszane obowiązkowo.


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane