Rafalska: Od 1 października uszczelnienie programu 500 plus

30.03.2017, 08:58; Aktualizacja: 30.03.2017, 09:21
Pytana, czy zapowiadane uszczelnianie i weryfikacja programu 500 plus, ma służyć temu, żeby wydawać mniej pieniędzy, odparła: "Nie, ona ma być po prostu precyzyjna

Pytana, czy zapowiadane uszczelnianie i weryfikacja programu 500 plus, ma służyć temu, żeby wydawać mniej pieniędzy, odparła: "Nie, ona ma być po prostu precyzyjnaźródło: Materiały Prasowe

Uszczelnienie programu 500 plus od 1 października, w tym doprecyzowanie przepisów dot. opieki naprzemiennej - zapowiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. "Żaden armagedon nam nie grozi" - mówiła odnosząc się do informacji, że w 2018 roku na wypłaty emerytur może zabraknąć 63 mld.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • ELA S(2017-07-27 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    WYGNAC BABY DO ROBOTY JAK SIEDZA W DOMU TO LEPIEJ SZYBKO ZWIASC ROZWOD I ALIMENTY GDZIE DZIS SŁOWO MIŁOSC CO OZNACZA JAK 17 LAT BABA SIEDZI W DOMU CHŁOP TYRA NA RODZINE SAM NIE ZIE A ONA GO POSĄDZA O ALIMENTY I CHCE GO ZNISZCZYC A ZNISZCZYŁA I OKŁAMYWAŁA GO ZE GO KOCHA CHYBA JEGO KASE I NIC WIECEJ

    Odpowiedz
  • kobieta pracująca, po studiach(2017-06-25 01:09) Zgłoś naruszenie 20

    Oboje z mężem nie omijaliśmy szkoły szerokim łukiem jak co niektóre "kosiniakowe". Ukończyliśmy studia, w czasie trwania których (oraz wcześniej w liceum) podejmowaliśmy prace sezonowe, nigdy nie migaliśmy się od pracy. Obecnie oboje z mężem zarabiamy bardzo średnio, pracujemy w systemie zmianowym w niedziele, święta, wobec naszego średniego dochodu w porównaniu do dochodu "bogaczy", nie dostaniemy nawet becikowego 1000zł bo przekracza nam o 200zł próg dochodowy (1922zł na osobę), żałosne że ja muszę tak zapier... i od państwa nie dostanę dla mojego dziecka nawet 1zł !!! . a ktoś siedzi na d.... i bierze kasę za lenistwo i kombinowanie. Ile jest tych jeszcze pseudo samotnych matek, które w życiu nie pójdą do roboty bo po co, przecież sponsor który często robi za granicą... ją opłaca i funduje, oszukują opiekę społeczną ,taka idzie do mopsu i mówi że niby biedna samotna matka, TO USZCZELNIĆ, bo jak opieka ma to weryfikować? Taka leniwa baba dostaje na rękę tyle samo co ja, po co w ogóle pracować, niedługo wymyślą że kto sobie wypracował emeryturę to ma - masz wylicz sobie 1000zł, a jak ktoś nie pracował to mu państwo samo da 1000zł i też świetnie.........

    Odpowiedz
  • jola(2017-04-06 14:41) Zgłoś naruszenie 20

    A ja od pażdziernika przechodze na emeryture, zatrudnie sie na czarno i nie dam nic , sytuacja materialna mi sie zaraz poprawin nie bede płacić na nierobów.

    Odpowiedz
  • mala (2017-04-04 08:17) Zgłoś naruszenie 60

    Niech się zrzekna że swoich diety posłowie mało maja nie którzy biedę klepia a szczególnie samotne matki które wychowują same dzieci ojcowie nie płacą na dzieci i państwo nic z tym nie robi potem długi są !!!a z praca nie dość że ciężko to nie ma z kim zostawiać dzieci pod opieką

    Odpowiedz
  • Ja(2017-04-02 23:08) Zgłoś naruszenie 45

    Ania lat 32 jej córka lat 7 nie dostaje 500 plus bo Ania zarabia 2 tysiące. Pieniądze te byłyby naprawdę potrzebne jej na dodatkowe zajęcia dla małej a nawet na kino na które samotnie wychowujących Ani nie stać. Marta trójka dzieci dostaje łącznie tysiąc złotych ,mimo że mąż jej zarabia 14 tysiecy miesięcznie , pieniądze traktuje jak kieszonkowe dla siebie to dzięki nim co miesiąc ma na masaże i spa,twierdząc że należy jej się przecież urodziła trójkę dzieci. Marta twierdzi ,ze Ana tez powinna urodzić jeszcze dwoje choćby dlatego żeby. ..mieć na spa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emerytka (2017-04-02 09:16) Zgłoś naruszenie 72

    Program 500+ niestety, albo stety ma zachęcić do zwiększenia urodzeń dzieci w Polsce. Jest innym programem niż na zachodzie, ale to polski program, który ma spełnić swoją rolę dla naszego kraju. To, że nie dotyczy" wszystkich dzieci " i dostają go też " bogate rodziny " - wielodzietne to jest właśnie jego zadanie, czyli zwiększenie liczby urodzeń dzieci i wsparcie rodzin wielodzietnych. Trudno to zrozumieć? Zazdrość jest naszą pierwszą chorobą narodową, a obchodzenie i naginanie przepisów do siebie drugą chorobą narodową.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Trzeba...(2017-04-01 09:56) Zgłoś naruszenie 102

    Trzeba uszczelnic program 500+, aby do bogatych nie plynely pieniadze publiczne. Bogaci dobrze sobie radza bez 500+ i nie musza korzystac z formy pomocy socjalnej jaka jest zasilek rodzinny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zasilek rodzinny(2017-04-01 09:41) Zgłoś naruszenie 81

    Zasilek rodzinny w Polsce powinien wystepowac w formie progresywnej rowniez obejmowac pierwsze dziecko i przy obecnym podatku PITnie powinien obejmowac rodzin bogatszych.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • W...(2017-04-01 09:36) Zgłoś naruszenie 42

    W krajch UE, poza Polska, wszystkie dzieci po pierwsze wlacznie otrzymuja zasilek rodzinny.

    Odpowiedz
  • Kryterium dochodowe(2017-04-01 09:33) Zgłoś naruszenie 62

    Przy przyznawaniu zasilku rodzinnego nalezy wprowadzic kryterium dochodowe, ktore odcieloby bogatszych od pomocy socjalnej 500+.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KAROLA(2017-03-31 14:54) Zgłoś naruszenie 37

    NA dziecko to na dziecko teraz deda dzielic najlepiej niech dostana tylko dzieci z PIS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kaska(2017-03-31 14:42) Zgłoś naruszenie 102

    Juz brakuje pieniedzy PO za malo zostawila !!! Rozdaja na prawo i lewo RYDZYKOWI ile nie powiedza prawdy . to juz koniec PISU nie ma pieniedzy na nic .TERAZ tylko wszystkim beda zabierac .

    Odpowiedz
  • Uszczelnic sobie moze(2017-03-31 13:03) Zgłoś naruszenie 93

    Nic im sie nie da uszczelnic, poniewaz sama ustawa jest wadliwa. Ludzie kombinuja na kazdym kroku, pieniadze sa pobierane na prawo i lewo przez osoby, ktorym bardzo daleko do tych 800 zl na osobe. Niektorzy sie zatrudniajm w szarej strefie poza miejscem zamieszkania, melduja sie u rodzicow na wsi, zamiast z zona i dziecmi tylko po to, azeby wziasc 500. Rzad uchwalił knota I takie sa tego skutki.

    Odpowiedz
  • Do emerytki(2017-03-31 12:52) Zgłoś naruszenie 104

    Przede wszyskim, jesli te ustawe kolanowa mamy uznac za program, to powinien on dotyczyc wszystkich dzieci. A przede wszystkim tych, ktorych rodzice pracuja I odprowadzaja podatki. Nie powinna miec miejsca sytuacja, kiedy dziecko po wracajac ze szkoly dopytuje sie matki czemu mama Jasia dostaje pieniadze, a my nie dostaemy. Prawda jest taka, ze dzieci chwala sie w szkole "zaradnoscia " swoich rodzicow, a co ma powiedziec jeeynak z rodziny o niskich dochodach czy syn samotnej matki, ktora pracuje I tylko dlatego I az dlatego nie dostaje 500? Emerytka podaje przyklady jak to jest w rozwinietych krajch UE- tam wsparcie ma kazde dziecko, a juz z pewnoscia nie dopusciliby sie takiego bezprawia , kiedy to rodziny o wysokich dochodach dostaja pieniadze na dzieci kosztem biddnych. Moze ze szgledu na wiek ma Pani problem z ocena sytuacji.

    Odpowiedz
  • Emerytka (2017-03-30 17:17) Zgłoś naruszenie 68

    W innych krajach UE jest jeszcze większe wsparcie dla rodzin z dziećmi i jakoś mało piszący komentarze na temat 500 + to zauważają. Ten program może się wydawać niesprawiedliwy dla starszego pokolenia ( sama do niego należę i nie korzystałam z żadnego wsparcia od Państwa), ale ja to co zrobił obecny rząd rozumiem. Tu chodzi o przyszłość, o zwiększenie liczby mieszkańców naszego kraju i gospodarkę. Zaniedbania poprzednich władz w kwestii wsparcia rodzin z dziećmi doprowadziły do tego, że mamy coraz starsze pokolenie. Jak się okazuje program zdaje egzamin, a my jako starsze pokolenie musimy się z niektórymi "niedogodnościami" pogodzić dla dobra naszych wnuków. Ja przynajmniej tak to odbieram.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-03-30 11:55) Zgłoś naruszenie 113

    Obawiam się ,że 500+ rozdano kosztem ludzi spracowanych od 15r zycia, że rozdano kosztem tych co pracowali także dodatkowo w soboty i święta ponad-ustawowo jak to praktykowano za komuny oraz w szkodliwych i nieb warunkach pracy ukradzionych wstecznie Ustawą POmostową . Ci pracownicy zamiast po 40 latach pracy iść na emerytury jak obiecał Piotr Duda mają obecnie wydłużony wiek pracy z 60 na 65 r zycia i zamiennie obiecano Im kompensaty ale jeżeli dożyją! Podstawa prawna:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656 z póz zmianami.

    Odpowiedz