statystyki

Będzie trudniej zwiększyć liczbę miejsc w domach pomocy

autor: Michalina Topolewska29.03.2017, 07:16; Aktualizacja: 29.03.2017, 08:47

Resort rodziny chce ujednolicić standardy sanitarne w stosunku do wszystkich domów pomocy społecznej (DPS). Ich pracownicy będą też przechodzić szkolenia ułatwiające porozumiewanie się z mieszkańcami, którzy mają problemy w komunikowaniu się.

Wprawdzie 22 lutego br. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 23 sierpnia 2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej (Dz.U. poz. 964 ze zm.), ale szykują się kolejne modyfikacje w jego treści. Tak wynika z wykazu prac legislacyjnych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), do którego została wpisana modyfikacja właśnie tego aktu prawnego. Planowane zmiany mają dotyczyć m.in. wprowadzenia takiego samego standardu w zakresie liczby toalet i łazienek dla wszystkich DPS. Obecnie jest tak, że nowo tworzona placówka musi mieć jedno takie pomieszczenie na pokój, natomiast w starych domach musi być tyle łazienek, aby na jedną przypadało nie więcej niż 5 osób.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane