statystyki

Będzie trudniej zwiększyć liczbę miejsc w domach pomocy

autor: Michalina Topolewska29.03.2017, 07:16; Aktualizacja: 29.03.2017, 08:47

Resort rodziny chce ujednolicić standardy sanitarne w stosunku do wszystkich domów pomocy społecznej (DPS). Ich pracownicy będą też przechodzić szkolenia ułatwiające porozumiewanie się z mieszkańcami, którzy mają problemy w komunikowaniu się.

Wprawdzie 22 lutego br. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 23 sierpnia 2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej (Dz.U. poz. 964 ze zm.), ale szykują się kolejne modyfikacje w jego treści. Tak wynika z wykazu prac legislacyjnych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), do którego została wpisana modyfikacja właśnie tego aktu prawnego. Planowane zmiany mają dotyczyć m.in. wprowadzenia takiego samego standardu w zakresie liczby toalet i łazienek dla wszystkich DPS. Obecnie jest tak, że nowo tworzona placówka musi mieć jedno takie pomieszczenie na pokój, natomiast w starych domach musi być tyle łazienek, aby na jedną przypadało nie więcej niż 5 osób.


Pozostało jeszcze 50% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane