Rosną wpływy do budżetu PFRON

autor: Michalina Topolewska27.03.2017, 07:45; Aktualizacja: 27.03.2017, 09:02
Ponadto dane PFRON pokazują, że również liczba firm korzystających z ulg we wpłatach po przejściowym spadku w połowie 2016 r. zaczęła rosnąć.

Ponadto dane PFRON pokazują, że również liczba firm korzystających z ulg we wpłatach po przejściowym spadku w połowie 2016 r. zaczęła rosnąć.źródło: ShutterStock

Od lipca 2016 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) odnotowuje wzrost w zakresie miesięcznych wpłat od pracodawców, którzy nie osiągają odpowiedniego wskaźnika zatrudnienia pracowników z dysfunkcjami.

To efekt zmian, jakie w połowie ubiegłego roku nastąpiły w przepisach ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2046 ze zm.) regulujących zasady udzielania ulg we wpłatach na fundusz. Firmy mogą bowiem obniżyć kwotę należności odprowadzonej do PFRON, jeśli zakupią produkcję lub usługę od przedsiębiorstwa, które może udzielać obniżeń. Pierwotnie wpłatę na rzecz funduszu w danym miesiącu mogły obniżyć nawet o 80 proc., natomiast od 1 lipca 2016 r. ulga może sięgać maksymalnie 50 proc. Co więcej, ze względu na zmianę sposobu wyliczenia obniżenia przez sprzedającą firmę zmniejszyły się też kwoty samych ulg. W konsekwencji te modyfikacje przełożyły się na zmniejszenie kwot wykorzystywanego obniżenia.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane