Na jakie świadczenia może liczyć biedna rodzina w Polsce

autor: Agnieszka Brzostek03.04.2017, 07:00; Aktualizacja: 12.07.2017, 14:51
adopcja, rodzina, rodzice, dzieci

W Polsce istnieje system świadczeń rodzinnych, który stanowi wsparcie między innymi dla rodzin o niskich dochodach.źródło: ShutterStock

Rodziny o niskich dochodach mogą liczyć na pomoc od państwa, między innymi w postaci świadczeń pieniężnych, jak zasiłek rodzinny z licznymi dodatkami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • stary kawaler(2017-04-03 18:39) Zgłoś naruszenie 263

    A o jakie zasiłki może występować niezamożna starsza samotna, schorowana osoba?

    Odpowiedz
  • op(2017-04-03 22:14) Zgłoś naruszenie 130

    na żadne

    Odpowiedz
  • Jfufuf(2017-04-07 05:33) Zgłoś naruszenie 112

    A uczciwie pracujący Polacy, finansujący do obrzydzenia "biednych" na co mogą liczyć?

    Odpowiedz
  • każdy sobie...(2017-04-05 11:45) Zgłoś naruszenie 94

    Już wcześniej ktoś napisał, że w tej całej "pomocy biednym" przede wszystkim chodziło o to, ażeby dyrektorzy i członkowie pis, zarabiające po 15-20 tys mogli pobierać 500+. Kiedy biedna rodzina z jednym dzieckiem ma dochód 3000 tys., a taki dyrektor 20 000 tys, no i wiadomo zona na etacie po znajomości z 5000 tys. jak nie więcej, to jest czystym absurdem dopłacanie im jeszcze 500 zł czy więcej. No ale wygrali wybory ....

    Odpowiedz
  • Naga Prawda(2017-07-15 10:43) Zgłoś naruszenie 94

    Nikt nie broni tym pokrzywdzonym powiększyć rodzinę i też dostawać 500 plus Ta zazdrość po przywieje ukazuje prostackie podejście do życia Dawno temu pewna osoba zazdrościła renty sąsiadowi Na pytanie czy chciałabyś jego trwałe schorzenie:a w życiu! ale pieniądze to jak najbardziej To samo prostackie podejście co przy 500 plus Dostać pieniądze?Tak! Ale sytuacji predysponującej do tego żeby brać te pieniądze absolutnie nie!!

    Odpowiedz
  • maja.(2017-04-04 00:21) Zgłoś naruszenie 50

    Temat biedna rodzina to gdzie ci bogaci.

    Odpowiedz
  • Marek(2017-04-28 19:47) Zgłoś naruszenie 15

    W Polsce biedne rodziny i popierające zasiłki to przedewszystkim takie którym nawet jak zatrudniał daje pracę to i tak jej nie przyjmują bo poco skoro niepracujac dzięki dzieciom i Tak jakoś przeżyją

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz