statystyki

Dzienny dom i Klub Senior+ mogą być w jednym budynku

autor: Michalina Topolewska06.03.2017, 07:26; Aktualizacja: 06.03.2017, 08:50
MRPiPS podkreśla, że dotacji nie można przeznaczyć na pokrycie kosztu dowozu seniorów do placówki.

MRPiPS podkreśla, że dotacji nie można przeznaczyć na pokrycie kosztu dowozu seniorów do placówki.źródło: ShutterStock

Samorząd może utworzyć placówkę dziennego pobytu dla starszych osób w obiekcie, który jest siedzibą innych podmiotów. Ważne jest, aby wydzielone w nim pomieszczenia spełniały kryteria lokalowe wyznaczone przez program Senior+.

Tak wynika z wyjaśnienia przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) w związku z tegoroczną edycją konkursu Senior+. W jego ramach, do 13 marca gminy i powiaty mogą składać wnioski o przyznanie budżetowej dotacji na założenie Dziennego Domu lub Klubu Senior+ oraz na pokrycie miesięcznych kosztów funkcjonowania placówek, które powstały w ubiegłych latach. Samorządy mają jednak wątpliwości związane z zasadami ubiegania się o wsparcie oraz zakładaniem placówek dziennej opieki. Dotyczą one m.in. umiejscowienia placówek Senior+. Jak wskazuje resort rodziny, nie ma przeszkód do tego, aby Dzienny Dom oraz Klub Senior+ znajdowały się w wyodrębnionych pomieszczeniach obiektu, który jest siedzibą dla innych podmiotów. Nie jest natomiast dopuszczalne rozdzielenie Dziennego Domu lub Klubu Senior+ na kilka budynków.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane