statystyki

Dzienny dom i Klub Senior+ mogą być w jednym budynku

autor: Michalina Topolewska06.03.2017, 07:26; Aktualizacja: 06.03.2017, 08:50
MRPiPS podkreśla, że dotacji nie można przeznaczyć na pokrycie kosztu dowozu seniorów do placówki.

MRPiPS podkreśla, że dotacji nie można przeznaczyć na pokrycie kosztu dowozu seniorów do placówki.źródło: ShutterStock

Samorząd może utworzyć placówkę dziennego pobytu dla starszych osób w obiekcie, który jest siedzibą innych podmiotów. Ważne jest, aby wydzielone w nim pomieszczenia spełniały kryteria lokalowe wyznaczone przez program Senior+.

Tak wynika z wyjaśnienia przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) w związku z tegoroczną edycją konkursu Senior+. W jego ramach, do 13 marca gminy i powiaty mogą składać wnioski o przyznanie budżetowej dotacji na założenie Dziennego Domu lub Klubu Senior+ oraz na pokrycie miesięcznych kosztów funkcjonowania placówek, które powstały w ubiegłych latach. Samorządy mają jednak wątpliwości związane z zasadami ubiegania się o wsparcie oraz zakładaniem placówek dziennej opieki. Dotyczą one m.in. umiejscowienia placówek Senior+. Jak wskazuje resort rodziny, nie ma przeszkód do tego, aby Dzienny Dom oraz Klub Senior+ znajdowały się w wyodrębnionych pomieszczeniach obiektu, który jest siedzibą dla innych podmiotów. Nie jest natomiast dopuszczalne rozdzielenie Dziennego Domu lub Klubu Senior+ na kilka budynków.


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane