Na listę UOKiK trafiło ponad 20 przedmiotów. Jak podał urząd, stanowią one zagrożenie dla zdrowia czy nawet życia konsumentów i powinny być wycofane z obrotu.

Na przykład rowerek MBK Drobec FS 16 - zdaniem urzędu - stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka. Rowerek ten nie dość, że nie ma odpowiednio długiej kierownicy, co może spowodować zsuwanie się z jej rączek dłoni dziecka, to jeszcze - z powodu braku ograniczenia skrętu przedniego koła - istnieje niebezpieczeństwo, że w czasie jazdy koło to ustawi się prostopadle do jej toru.

Z kolei buchający zbyt wysoko płomień zapalniczki może spowodować poparzenie twarzy przy przypalaniu papierosa.

Jagodowy i truskawkowy żel pod prysznic o nazwie Fruttini Smoothie może spowodować zatrucie pokarmowe u kogoś kto pomyli go np. z sokiem, o co - zdaniem urzędu - wcale nietrudno.

Złamaniem kończyny grozi z kolei korzystanie z sofy "Justyna". Jak to fachowo okreslono, ze względu na brak podparcia na odcinku "poduchy skrajnej, mebel ów - przy próbie "wchodzenia, schodzenia lub siadania" - może się samoistnie złożyć.

Równie niebezpiecznie może zakończyć się korzystanie z mebli kuchennych Roma Wanilia LBN 4. Szafki mają bowiem tak zamocowane drzwiczki, że ich otwarcie grozi zerwaniem.