Premier: rząd będzie szukał nieustawowych sposobów, aby reformować szpitale

25.12.2008, 10:39; Aktualizacja: 26.12.2008, 09:30

Premier Donald Tusk zapowiedział, że rząd "będzie szukał" rozwiązań innych niż ustawy, aby reformować służbę zdrowia. Jego zdaniem, może to więcej kosztować, niż gdyby były przyjęte ustawy zdrowotne przygotowane przez minister zdrowia Ewę Kopacz.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • Idz do diała ty łajzo(2008-12-25 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Nędzny mały człowieczku, co ty łajzo reprezentujesz i czyje interesy

    Odpowiedz
  • obywatel(2008-12-25 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    ...na świecie są przecież rozwiązania sprawdzone..dlaczego do jas...j cho...y
    nikt z naszych "przemądrych politykierów"... jak już nie umie czegoś wymyśleć sam...to niech zastosują rozwiązania znane i sprawdzone gdzie indziej...czy to takie trudne ???!!!

    Odpowiedz
  • wiktor(2008-12-25 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    To jest jakieś nieporozumienie: przecież program dla sluzby zdrowia jest znany i to od paru miesiecy. Przedstawila go pani Sawicka. Jest bajecznie prosty. Wszystko co dobre ma byc przejete praktycznie przez uprzywilejowanych lekarzy, wszystko co sie rozpada pozostanie w reku NFZ, ludzie bede sie wykrwawiac na pokrycie leczenie w tych prywatnych szpitalach bedac leczeni przez tych samych lekarzy. A wszystko to wiem od uwiedzionej pani Sawickiej przez paskudnego agenta CBA. Problem herr Tusk powtarzajacy dokladnie ten sam stary numer partii aferalnej KL-D sprzedajacej wszystko za 10% ceny (to sie nazywa paserstwo przy handlowaniu skradzionym towarem; NIK stwierdzil, ze 95% transakcji sprzedazy nie bylo zgodnych z prawem), jak ten numerek powtorzyc aby wyborcy nie zauwazyli o co tak naprawde chodzi.Dla niewtajemniczonych: partia aferalna KL-D nazywa sie dzisiaj PO a jej szefem byl wlasnie Tusk.

    Odpowiedz
  • ewa(2008-12-25 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    I płAĆCIE FRAJERZY NA oRKIESTRĘ śWIĄTECZNEJ POMOCY, by kolesie Tuska uwłaszczyli sie na waszych pieiądzach

    Odpowiedz
  • lekarz(2008-12-25 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam,że przekształcanie w spółki jak największej ilości szpitali,to nie to samo co przekształcanie wszystkich.W drugim przypadku mieliśmy szansę zerwać z patologiczną formą państwa do przesady opiekuńczego,na rzecz normalności(państwa umiarkowanie opiekuńczego).Przy tym poziomie finansowania medycyny ,który dziś mamy, powstałby jasny i sprawiedliwy system oraz adekwatne zarobki personelu.
    A tak-cóż mętna woda w obszarze własnościowym,długi(za które płacą pacjenci)i niskie zarobki pracowników.

    Odpowiedz
  • ament(2008-12-25 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Rozwiązanie o którym pan pisze przyniosło efekty w estonii-pozytywne dla pacjentów.Co do uwłaszczenia-jest konieczne -ktoś musi być właścicielem,żeby zadbać o funkcjonowanie szpitala.

    Odpowiedz
  • lakare(2008-12-25 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet Szwecji-kraju socjalnego-nie stać na nieograniczoną i nieefektywną służbę zdrowia.Pacjenci dopłacają niewielką kwotę do każdej wizyty ,a lekarze dobrze zarabiają.

    Odpowiedz
  • lolo(2008-12-25 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Czy poprawa usług w szpitalach może być tylko przez prywatyzację (czytaj rozgrabienie)? czy nie ma innej metody? Musimy w tej dziedzinie dorównać krajom trzeciego świata? O to ci chodzi? Możesz odpowiedzieć na pytanie skąd prywatny szpital będzie miał pieniądze na leczenie (także bardzo trudnych do leczenia i kosztownych chorób)? Bo nie powiesz chyba, że NFZ odejmie sobie od ust żeby dać pacjentom. A jeżeli NFZ stwierdzi, że nie da pieniędzy na leczenie określonego pacjenta bo jest za drogi to co wtedy? Eutanazja?

    Odpowiedz
  • xxx(2008-12-25 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk mógłby poprostu powiedzieć: ruszamy z planem B. Sawickiej!
    Każdy wiedziałby o co chodzi! Nie trzeba owijać w bawełne!

    Odpowiedz
  • młody lekarz(2008-12-25 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    do7:To prawda-lekarz po studiach zarabia 26tys SEK-średnią krajową,nie jak u nas 1824 zł.O specjalistach nie wspomnę.Zastanawiam czy wyjechać do tego kraju socjalnego,w którym pacjenci bezpośrednio płacą za usługi medyczne.

    Odpowiedz
  • prywaciarz(2008-12-25 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo(NFZ) nie może nie dać-na tym polega jego konstytucyjna rola opiekuńcza.Zapłacić nawet za drogie procedury.
    Prywatyzacja to nie rozgrabienie,to imienna odpowiedzialność=przykład-zarząd Orlenu.Jej brak to mętna woda.

    Odpowiedz
  • do 11(2008-12-25 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    do 11.. to dlaczego tak wiele osób żerze o pieniądze na leczenie swoich dziecko skoro jak twierdzisz NFZ nie moze nie dać

    Odpowiedz
  • xxx(2008-12-25 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    oj naiwny jesteś.. prywaciarz

    Odpowiedz
  • do sądu(2008-12-25 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    12:do sądu w takich sytuacjach

    Odpowiedz
  • Jodyna2000(2008-12-25 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Naszym krajem powinni się zainteresować astronomowie.U nas jest jedna wielka czarna dziura.

    Odpowiedz
  • do 14(2008-12-25 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    do sądu? po co? skoro w nieodpłatnym koszyku usług medycznych jest tylko mierzenie temperatury..a osób starszych nie opłaca sie leczyć, bo są za starzy

    Odpowiedz
  • Jodyna2000(2008-12-25 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk będzie pierwszym Premierem który trafi pod trybunał stanu.

    Odpowiedz
  • Mela(2008-12-26 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Tuska załatwiła Was wszystkich, jak Gomułka 1968 roku. Powodzenia Naiwnacy!

    Odpowiedz
  • xxx(2008-12-26 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Naiwni byly tylko te smarki z Anglii biegnący jak bydło głosować na Tuska

    Odpowiedz
  • polak potrafi???(2008-12-26 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    PLAN B = PLAN B. SAWICKIEJ - tak to trzeba nam rozumieć.
    Obiecali kolesiom rozbiór szpitali i kupno za złotówkę wszystkiego - sprzętu, budynków, pracowników, pacjentów!
    STRACH - gdzie my żyjemy?

    Odpowiedz