statystyki

Informacja o uldze na PFRON nawet dla zagranicznego klienta

autor: Michalina Topolewska28.02.2017, 07:14; Aktualizacja: 28.02.2017, 08:15
niepełnosprawni

Obowiązek wydania druku INF-U istnieje bez względu na to, czy kontrahent jest osobą fizyczną nieprowadzącą działalności, podmiotem, który taką działalności prowadzi, czy firmą z siedzibą poza granicami Polski.źródło: ShutterStock

Firma, która ma prawo do udzielania obniżenia we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), powinna wystawiać druk zawierający jego kwotę każdemu nabywcy swoich usług lub produktów. Przepisy nie przewidują żadnych wyjątków od realizacji tego obowiązku.

Tak wynika z odpowiedzi przygotowanej przez biuro pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych (BON) dla Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON). Zwróciła się ona o przedstawienie dodatkowych wyjaśnień związanych z art. 22 ust. 10 pkt 1 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2046). Zgodnie z nim pracodawca spełniający warunki do udzielania ulg wystawia kupującemu informację o jej kwocie (na druku INF-U), niezwłocznie po terminowym uregulowaniu należności, ale nie później niż do ostatniego dnia miesiąca następującego po tym, w którym przypadała data płatności.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Teresa(2017-03-08 22:43) Zgłoś naruszenie 10

    Dofinansowania dla niepełnosprawnych z PFRON pomagają mojej córce w miarę normalnie funkcjonować. Mąż pracuje a ja się opiekuję córką. Ostatnio dostaliśmy dofinansowanie na wyposażenie łazienki, bo nie do końca była przystosowana dla osoby niepełnosprawnej. Chyba najbardziej przydatny jest biobidet, to jest deska myjąca, która podmywa i suszy córkę po skorzystaniu z toalety. Nie muszę jej podmywać po każdym razie. 80% PEFRON na to daje.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane