PFRON wypłaci pomoc za grudzień na starych zasadach

autor: Łukasz Guza24.12.2008, 03:00

Od stycznia mogą zmienić się zasady pomocy na zatrudnienie niepełnosprawnych. Firmy otrzymają 75 proc. kosztów wynagrodzenia i składek ZUS pracownika niepełnosprawnego. Brak nowych przepisów będzie oznaczać, że od lutego zagrożona będzie wypłata wsparcia dla pracodawców.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • Andrzej(2008-12-24 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    Wielka przepompownia publicznych pieniędzy do kieszeni "zaradnych" ludzi. Najwyższy czas go zlikwidować.

    Odpowiedz
  • Paweł(2008-12-24 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    powinni een smieszny Pefron zlikwidowac ,Unia Europejska do roboty ,bo nasz żąd nic z tym nie zrobi ,bo jest w kieszeni prywaciarzy i lobbystów ,pieniadze z pefronu w przewazającej mierze idą do kieszeni owych pseudo zakładów pracy chronionej

    Odpowiedz
  • Ja(2008-12-24 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy troszczą się o niepełnosprawnych. Mówią, aby ich zatrudniać, że są wydajni jak inni pracownicy i inne dyrdymały, a tymczasem np. takie Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja które trąbi na prawo i lewo, że występuje w imieniu niepełnosprawnych zatrudnia ich tylko ... 15% (stan na luty 2008) - sami to przyznali bez ogródek w wydziadzie dla pewnego ogólnopolskiego dziennika.

    Odpowiedz
  • Katarzyna S.(2008-12-24 12:54) Zgłoś naruszenie 01

    Niech mi ktoś wyjaśni. Zawsze kiedy mowa o niepełnosprawnych to pokazuje się ludzi chorych, niesamodzielnych lub inne różne dziwne osobliwości. Ale kiedy mowa o forsie z PFRONu to zawsze sa to zdrowi, sprawni ludzie. Często czytam, że ktoś starając się o pracę ukrył niepełnosprawność ??? Według mnie to zdrowy człowiek bo jak można ukryć niepełnosprawność - że co wózek zostawił przed budynkiem, albo dosztukował sobie ręce i nogi na czas rozmowy kwalifikacyjnej?
    Ten cały PFRON to taki odwrócony Janosik- zabiera chorym, aby móc dać zdrowym - to jest chore

    Odpowiedz
  • Kamil(2008-12-24 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent powinien podpisac nowe przepisy. Jesli je zawetuje a sejm podtrzyma weto prezydenta wowczas dojdzie do niekontrolowanych strajkow pracownikow zakladu pracy chronionej i samych zakladow pracy chronionej. Wowczas te zaklady pracy chronionej upadna i beda musialy zwracac pomoc publiczna jaka otrzymaly podobnie jak polskie stocznie. Pracownicy takich zakladow chronionych wowczas straca prace i beda szukac zatrudnienia gdzie indziej lub wejda w szara strefe aby utrzymac siebie i swoje rodziny jesli takie posiadaja. Jesli natomiast prezydent podpisze nowe przepisy wowczas jedyne co bedzie rzad w takiej sytuacji zrobic to tylko szukac oszczednosci gdzie indziej.

    Odpowiedz
  • Kamil(2008-12-24 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Po za tym jakby ta ustawa nie weszla w zycie to zaklady pracy beda musialy oddawac peniadze publiczne a to spowodowaloby ich upadlosc i wyprzedaz majatku takich pracodawcow. Wowczas podobna by byla reakcja ludzi tam pracujcych na wzor polskich stoczni. Rzad by musial przygotowac nowe przepuisy podobne do stoczni polskich, tzw. specustawe stoczniowa. Ale czy to sie oplaca. Rzad i prezydent musial by sobie odpowiedziec na te pytania.

    Odpowiedz
  • Kamil(2008-12-24 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    Dodatkowe zaklady pracy chronionej moglyby peniadze pochodzace z refundacji przeznaczac na inwestycje i zatrudnianie nowych pracownikow niepelnosprawnych lub z orzeczona grupa o niepelnosprawnosci.

    Odpowiedz
  • prawda(2008-12-25 01:00) Zgłoś naruszenie 00

    Co wy wiecie o stoczniach ?? w nich dzialaly fikcyjne spólki ktore wypompowywały kase a pfron KTO LEPIEJ I TANIO WYKONA PRACE ??/ NIEPEŁNOSPRAWNY!!! A TO ZE PRACODAWCY ICH OSZUKUJA TO WINA URZEDU KTORY POWINIEN TEGO PILNOWAC A CO DO STOCZNI TO MAFIA PLUS TE WSZYSTKIE SOLIDARNOSC 70 SIERPIEN 80 I INNE TO ICH ZER TERAZ NIE BEDZIE Z CZEGO KRASC

    Odpowiedz
  • TRUE(2008-12-25 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    mam orzeczoną niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym , wyglądam zdrowo nawet jestem nieco wysportowany z atletyczną budową ciała ale mam padaczkę . Co prawda ostatni atak miałem dwa lata temu ale towarzyszą mi bezustanne bóle głowy jak i dziwne mrowienia w rękach aż chcę się w coś uderzyć ze złości ,że to nie przechodzi . Powinienem brać leki tylko są cholernie drogie 100 zł na miesiąc na te mrowienia . Często robi mi się ciemno przed oczami . Miałem w dodatku astygmatyzm ale miałem operację i jest ok . Nie mam kawałka czaszki i nie daj bóg coś mi spadnie na głowę . Jeszcze użeraj się z tymi głupimi ludźmi w tym kraju bez możliwości walki (ponieważ jestem jak Achilles lepiej unikać chociaż teraz wolałbym polec już dawno temu) . Żyje w samotności i beznadziei ale jestem szczęśliwy i naprawdę przez całe życie chciałem poukładać sobie życie czy dacie mi szanse się wykazać .

    Odpowiedz
  • ALA(2008-12-25 21:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy w Uni europejskiej też tak krzywdzi się niepełnosprawnych jak w Polsce? Ja mam znaczny stopień niepełnosprawności od dzieciństwa .Mam rentę 600 zł i muszę pracować za 900 zł, Gdyby ktoś wpadł na pomysł i dopłacił mi do renty połowę tego co PFRON dopłaca pracodawcy do moich poborów to ja osoba prawie 60 letnia nie harowałabym , tylko godnie żyła. Dlaczego tak chętnie nas niepełnosprawnych zatrudniają? Dlaczego wszyscy pracodawcy niezatrudniający osób niepełnosprawnych muszą utrzymywać Zakłady Pracy Chronionej .

    Odpowiedz
  • Była Pracownica(2008-12-27 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do Kamila ZPCH to nic innego jak Obozy Pracy dla Niepełnosprawnych przykład IMPEL Wrocław żeruje na tych ludziach Zarabia Krocie i jeszcze Ciągnie ile może z Państwa czyli nasze ciężko zarobione pieniążki .Już nie jeden dziennikarz interesował się sytuacja panującą w Tym molochu ale Prezesi i Właściciele mają duże POparcie Polityków i wszystkim buzie Zamykają , PIP udaje że problemu nie widzi a wystarczy przyjrzeć się Pracy Pań Sprzątających np w Klinikach Wrocławskich

    Odpowiedz
  • I grupa(2008-12-28 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam sie z Byłą pracownicą. Inspekcja pracy chyba też czerpie korzyści z oszukańczej działalności właścicieli ZPCH. Ja mam I grupę i moje stanowisko pracy wogóle nie było oceniane przez inspektora pracy. Ta cała troska o ustawę rozgrywa się w trosce o właścicieli ZPCH . Oni teraz mają zmartwienie że będą musieli dopłacić do naszych wynagrodzeń 25 %. Czyli już nie za darmo będą mieli niewolników, których się nie szanuje. Pewno taki wydatek doprowadzi ich do upadku, bo ciągle słyszę w pracy ze brakuje im kasy. A samochody zmieniają jak rękawiczki , domy budują w jeden rok po dwa.Pensje ok 30 000 zł. A nam najniższe wynagrodzenie . Dlaczego tego nikt nie kontroluje? Dlaczego nas tak każą za naszą niepełnosprawność?

    Odpowiedz
  • chroniony(2008-12-28 23:12) Zgłoś naruszenie 00

    w takich zakładach prezesi zarabiają po 20 000zł miesięcznie, a niepełnosprawni pracownicy grosze...czy tego nikt nie widzi i nie kontroluje - jak panstwo może dopłacać cwaniakom, którzy wykorzystują innych ludzi?!

    Odpowiedz
  • ELKA(2008-12-29 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    Elka
    Ja mam pytanie czemu nikt się tym nie zainteresuj eskoro niepełnosprawni piszą o zakładach pracy chronionej ? NIKT ODPOWIEDZIALNY TEGO NIE CZYTA? NAJLEPEIJ PRZYMKNĄĆ OKO NA ZPCHR BO PO CO PRROBLEM DLA RZĄDU ROBIĆ.

    Odpowiedz
  • LEN BEZSILNY(2008-12-29 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    ile moze pefron -kazdy zdrowy zazdrosci niepelnosprawnemu ,ale tak naprawde to utworzony jest dla ludzi zdrowych ,stworzono im stanowisko pracyi bo ilu niepelnosprawnych tam pracuje.unia daje fundusze dla niepelnosprawnych ale kto z nich korzysta,dlaczego nie ma kontroli,potworzono roznorakie komorki i biegasz aby zalapac sie na kurs finansowany przez Unie MUSISZ MIEC ZNAJOMOSCI,STAZ ZALATW SOBIE DOFINANSOWANIE DO DZIALALNOSCI=NIE OTRZYMASZ BO KTO ZAGWARANTUJE ZE SIE UTRZYMASZ PRZEZ ROK -SNIL MI SIE jANOSIK KTORY POLSKIE ZAKLAMANIE POKAZE SWIATU-NASZE MEDIA MOWIA O ROSJI . PODWORKO NAJSLABSZYCH POLSKICH NIEPELNOSPRAWNYCH ICH NIE INTERESUJE.JEST NIEDOCHODOWE A MOZNA DEPNAC NA ODCISK NIEKTORYM PROMINENTOM .

    Odpowiedz
  • Rarał(2009-01-09 09:38) Zgłoś naruszenie 10

    Do Katarzyny S.Niepełnosprawność to nie tylko wózek czy brak kończyn.Nieraz choroby nie widac. niewydolność nerek lub układu krążenia, marskość wątroby lub pękanie pęcherzyków płucnych to tez niepełnosprawność. Słaby wzrok lub słuch również. Nieraz to że ktoś chodzi i sie uśmiecha nie znaczy że jest zdrowy.A jeśli chodzi zmiany w ustawie to dobrze bo w po tej zmianie każdy zakład pracy dostanie dofinansowanie a nie tylko zakład pracy chronionej.Sam jestem niepełnosprawny i niestety jestem zdany na PFRON i gdyby nie ta instytucja nie wiem jak bym żył.pozdrawiam serdecznie.

    Odpowiedz
  • cameron(2010-01-10 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    pracuję w prywatnym zakładzie . Moje wynagrodzenie wynosi 1275zł. na ręke biorę 925 zł mam umiarkowany stopień niepełnosprawności.Gdzie dopłaty

    Odpowiedz