Od 1 marca wzrastają kwoty najniższych świadczeń wypłacanych przez ZUS

23.02.2017, 10:24; Aktualizacja: 23.02.2017, 10:38
ZUS, emerytury, pieniądze, złotówki

Tegoroczna waloryzacja świadczeń polega na podwyższeniu kwoty świadczenia obecnie przysługującej emerytowi lub renciście o wskaźnik waloryzacji - 100,44 proc.źródło: ShutterStock

1000 zł brutto emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renty rodzinnej, 750 zł renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy - to kwoty najniższych świadczeń, które od 1 marca będzie wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (35)

  • opiekunka(2017-02-23 13:09) Zgłoś naruszenie 523

    A opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych dalej żyją za 520,00 zł miesięcznie. Przykre ale prawdziwe...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ja(2017-02-24 14:10) Zgłoś naruszenie 462

    1000 zł brutto, nie netto dla wiadomości wielu... Żenada

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wkurzony(2017-02-23 16:07) Zgłoś naruszenie 212

    Wzrost dla większości o 7,5-10PLN to jak w twarz splunąć zwłaszcza przy rosnącej inflacji z miesiąca na miesiąc. Do zobaczenia przy urnie.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • robert(2017-02-28 07:38) Zgłoś naruszenie 143

    Najwięcej dostaną uczestnicy bitwy pod Grunwaldem

    Odpowiedz
  • ja(2017-02-23 22:12) Zgłoś naruszenie 112

    Jestem ciekawa ile ma lat osoba która pracowała przymusowo w II wojnie. Bo nawet jakby się urodziła w 1939 to teraz ma 78 lat ,a ile miała jak zaczęła pracować 10? to ma dziś 88 lat. źle coś liczę?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Hania(2017-02-25 21:40) Zgłoś naruszenie 90

    Większy będzie koszt wydrukowania i przesłania decyzji niż sama podwyżka. Bez sensu takie podwyżki.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gama(2017-02-23 17:38) Zgłoś naruszenie 84

    To czysta kpina, żeby dodatek pielęgnacyjny lub dodatek za przymusową pracę w czasie II wojny światowej wzrastał jedynie o 92 grosze.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • EWA(2017-02-24 08:40) Zgłoś naruszenie 74

    W ten sposób związek wysokości pobieranych przymusowo przez państwo składek na ZUS z wysokością emerytury został zerwany. Oczywiście na korzyść tych, co płacili niskie składki. Dlatego haniebnym kłamstwem jest twierdzenie, że wysokość emerytury zależy od uzbieranych składek i okresu pracy. Czyli - pobożna komuna w akcji!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2017-02-27 20:49) Zgłoś naruszenie 70

    No tak ktoś pracował 40 lat to podwyżki ma10 zł, a ten co pracował 10 lat powyżej 100 zł. 500+ nie piszcie, ze to socjalne bo od kiedy bogaci dostają pomoc socjalną.

    Odpowiedz
  • mania(2017-03-03 17:55) Zgłoś naruszenie 61

    podwyzszka dla opiekunów osób starszych , my tez chcemy 1406 zł , jak inni , niech stanie sie wreście cud w marcu

    Odpowiedz
  • aro(2017-03-01 08:25) Zgłoś naruszenie 40

    tj jeden wielki przekret

    Odpowiedz
  • aslpo(2017-02-27 14:18) Zgłoś naruszenie 31

    no niestety takie , życie a rodzice pewnie jednego dziecka nie mieli , Dzieci teraz wszystkie musza sie mama czy tata zaopiekowac taka jest prawda

    Odpowiedz
  • Zenek(2017-03-01 20:28) Zgłoś naruszenie 30

    Zlikwidować ZUS. Niech wezmą się za uczciwą pracę a nie ludzie ludzi oszukują.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2017-03-04 08:07) Zgłoś naruszenie 30

    Dostałam podwyżkę emerytury. To hańba i wstyd dla Państwa polskiego - 10zł brutto czyli 8zł 10gr do ręki. Szkoda pracy na przeliczanie, wprowadzanie do systemu. Dzisiaj moja emerytura netto to 960zł. Na nic mnie nie stać a ceny galopują. Skąd ONI biorą współczynnik 0.44, jak to wyliczają??? Chleb, mleko, masło, cukier, mąka + opłaty czynszowe wzrosły wiele więcej? Wniosek - emeryt to śmieć do utylizacji. A niech Was szlak - Dobra Zmiano!!!

    Odpowiedz
  • Bez(2017-03-03 11:27) Zgłoś naruszenie 11

    Czy będą wypłacane zapomogi jak w tamtym roku ,jednorazowe 300 zł itd. ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dona(2017-04-27 08:52) Zgłoś naruszenie 10

    Mam pytanie do Rządu, jak miesięcznie żyć i opłacać media za taką niską kwotę?????????????????????????

    Odpowiedz
  • Bez(2017-03-04 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękuję,

    Odpowiedz
  • erwin(2017-03-09 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko dzieci się liczą dla PIS, dla nich wszystko nawet po kilka rodzajów świadczeń a starzy do utylizacji, po co mają brać kase za darmo

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-03-17 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyzka nie moze byc nizsza niz 10 zl.Kpina czy obled jesli to ma sie nazywac podwyzka.

    Odpowiedz