statystyki

Karty substancji niebezpiecznych przechowujemy 10 lat

autor: Maciej Ambroziewicz23.02.2017, 08:43; Aktualizacja: 23.02.2017, 09:03
dokument

karta charakterystyki niebezpiecznych substancji i/lub ich mieszanin szczegółowo informuje o ich niebezpiecznych właściwościach, rodzaju i rozmiarach stwarzanego przez nie zagrożenia oraz o zasadach postępowania z nimiźródło: ShutterStock

Czy pracodawca musi archiwizować karty charakterystyki stosowanych substancji niebezpiecznych i ich mieszanin? Czy dotyczy to również sytuacji, w której pracodawca zaprzestaje ich stosowania ze względu na zmianę technologii produkcji lub likwidację zakładu pracy?

ekspert radzi

Stosownie do art. 31 unijnego rozporządzenia REACH (nr 1907/2006) dostawca substancji lub mieszaniny niebezpiecznej ma obowiązek dostarczenia odbiorcy karty jej charakterystyki sporządzonej zgodnie z załącznikiem II do tego rozporządzenia. Karta ta powinna zawierać datę jej sporządzenia i następujące pozycje:

1) identyfikacja substancji/mieszaniny i identyfikacja przedsiębiorstwa,

2) identyfikacja zagrożeń,

3) skład/informacja o składnikach,

4) pierwsza pomoc,

5) postępowanie w przypadku pożaru,

6) postępowanie w przypadku niezamierzonego uwolnienia do środowiska,

7) postępowanie z substancją/mieszaniną i jej magazynowanie,

8) kontrola narażenia/środki ochrony indywidualnej,

9) właściwości fizyczne i chemiczne,


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane