statystyki

Otrzymanie pomocy publicznej wyklucza dotacje do wynagrodzeń niepełnosprawnych

autor: Mateusz Brząkowski23.02.2017, 08:43; Aktualizacja: 23.02.2017, 09:24

Pracodawca jest beneficjentem dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Do kiedy powinien złożyć do funduszu oświadczenie o nieotrzymaniu pomocy publicznej? W jaki sposób to zrobić – na papierze czy elektronicznie?

Miesięczne dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, które wypłacane jest pracodawcom prowadzącym działalność gospodarczą na podstawie art. 26 a–c ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, stanowi pomoc publiczną. W związku z tym mają do niej zastosowanie przepisy rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 traktatu.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane