statystyki

Ruszyła kolejna edycja konkursu Senior+

autor: Michalina Topolewska22.02.2017, 07:49; Aktualizacja: 22.02.2017, 09:19
seniorzy grupa

Wzorem poprzednich edycji konkursu dofinansowywane będą jedynie projekty jednoroczne, to oznacza, że udzielone wsparcie musi być wydatkowane do 31 grudnia 2017 r.źródło: ShutterStock

Gminy i powiaty po raz pierwszy mogą się ubiegać o dofinansowanie na zakładanie nie tylko Dziennych Domów „Senior+”, ale też Klubów „Senior+”. Wojewodowie czekają na ich oferty do 13 marca.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosiło właśnie kolejną edycję konkursu w ramach prowadzonego od 2015 r. programu „Senior+”. Jest on skierowany do samorządów, które chcą tworzyć placówki dziennego pobytu dla osób powyżej 60. roku życia i umożliwia im uzyskanie budżetowego dofinansowania na ten cel. Aby je otrzymać, muszą zagwarantować wkład własny, wynoszący minimum 20 proc. kosztów realizowanej inwestycji.

Konkurs, podobnie jak w ubiegłym roku, jest podzielony na dwa moduły. W pierwszym gminy i powiaty mogą ubiegać się o dotację na założenie Dziennego Domu „Senior+” w wysokości do 300 tys. zł, przy czym z kwoty tej można otrzymać nie więcej niż 250 tys. zł na przebudowę lub remont pomieszczeń bądź budynku, w którym będzie siedziba placówki, a maksymalnie 80 tys. zł na jej wyposażenie. Co istotne, w tym roku po raz pierwszy, dzięki zmianom wprowadzonym do rządowego programu, samorządy mogą też tworzyć Kluby „Senior+”. Ten typ placówki obowiązują mniejsze wymagania lokalowe, np. nie musi mieć pomieszczenia na zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe oraz pokoju zabiegowo-pielęgniarskiego. W związku z tym niższa jest też kwota rządowego dofinansowania – wynosi do 150 tys. zł, z czego do 125 tys. zł na modernizację budynku i do 25 tys. zł na wyposażenie.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane