statystyki

Ruszyła kolejna edycja konkursu Senior+

autor: Michalina Topolewska22.02.2017, 07:49; Aktualizacja: 22.02.2017, 09:19
seniorzy grupa

Wzorem poprzednich edycji konkursu dofinansowywane będą jedynie projekty jednoroczne, to oznacza, że udzielone wsparcie musi być wydatkowane do 31 grudnia 2017 r.źródło: ShutterStock

Gminy i powiaty po raz pierwszy mogą się ubiegać o dofinansowanie na zakładanie nie tylko Dziennych Domów „Senior+”, ale też Klubów „Senior+”. Wojewodowie czekają na ich oferty do 13 marca.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosiło właśnie kolejną edycję konkursu w ramach prowadzonego od 2015 r. programu „Senior+”. Jest on skierowany do samorządów, które chcą tworzyć placówki dziennego pobytu dla osób powyżej 60. roku życia i umożliwia im uzyskanie budżetowego dofinansowania na ten cel. Aby je otrzymać, muszą zagwarantować wkład własny, wynoszący minimum 20 proc. kosztów realizowanej inwestycji.

Konkurs, podobnie jak w ubiegłym roku, jest podzielony na dwa moduły. W pierwszym gminy i powiaty mogą ubiegać się o dotację na założenie Dziennego Domu „Senior+” w wysokości do 300 tys. zł, przy czym z kwoty tej można otrzymać nie więcej niż 250 tys. zł na przebudowę lub remont pomieszczeń bądź budynku, w którym będzie siedziba placówki, a maksymalnie 80 tys. zł na jej wyposażenie. Co istotne, w tym roku po raz pierwszy, dzięki zmianom wprowadzonym do rządowego programu, samorządy mogą też tworzyć Kluby „Senior+”. Ten typ placówki obowiązują mniejsze wymagania lokalowe, np. nie musi mieć pomieszczenia na zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe oraz pokoju zabiegowo-pielęgniarskiego. W związku z tym niższa jest też kwota rządowego dofinansowania – wynosi do 150 tys. zł, z czego do 125 tys. zł na modernizację budynku i do 25 tys. zł na wyposażenie.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane