Ustawa ws. podwyżek dla nauczycieli podpisana

23.12.2008, 15:55; Aktualizacja: 23.12.2008, 17:48

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy Karta Nauczyciela zakładającą wprowadzenie w przyszłym roku podwyżek dla nauczycieli. O złożeniu podpisu przez prezydenta pod dokumentem poinformowało we wtorek Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (96)

  • Mural(2008-12-23 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Już widzę,jak ledwo od maja dadzą pierwszą ratę z wyrównaniem.Ile razy wzrosną ceny i opłaty,punktualnie od 1.01.2009???O ile się utrzyma pracę,aby posmakować tego miodu.Samorządy jak się zorientują,ile ich kosztujemy,to nieźle potną etaty na wiosnę/planowanie roku szkolnego 2009/2010/.

    Odpowiedz
  • Rząd RP okrada innych pracujących(2008-12-23 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    ...Rząd okrada ubezpieczonych w ZUSie gdyż np: nauczyciel uczy dzieci wszystkich -wiejskie też, a Rząd zabiera innym ubezpieczonym w ZUSie i dopłaca do wcześniejszych emerytur nauczycielom zamiast na ten cel znaleźć pieniądze w budżecie. Czyli Rząd RP okrada innych pracujących i ubezpieczonych w ZUSie traktując ich składki jak swoje co jest naruszeniem prawa własności i za to Rząd powinien stanąć przed Trybunałem.

    Odpowiedz
  • Isia(2008-12-23 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ja uczę wyłącznie wiejskie dzieci...

    Odpowiedz
  • Rząd RP okrada ubezpieczonych w ZUSie gdyż(2008-12-23 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    np: nauczyciel uczy dzieci wszystkich w tym dzieci ludności wiejskiej , a Rząd zabiera innym ubezpieczonym w ZUSie i dopłaca do wcześniejszych emerytur nauczycielom zamiast na ten cel znaleźć pieniądze w budżecie. Czyli Rząd RP okrada innych pracujących i ubezpieczonych w ZUSie traktując ich składki jak swoje,jak podatki! co jest naruszeniem prawa własności i za to Rząd powinien stanąć przed Trybunałem.

    Odpowiedz
  • Ekwita(2008-12-23 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    Co na to podatnicy ;) ?

    Odpowiedz
  • Ekwita(2008-12-23 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Młodzi nauczyciele, więcej takich podwyżek, a szkoły będzie tylko stać na zatrudnianie belfrów na emeryturze, to znaczy : umowa zlecenie lub o dzieło.

    Problem nie polega na tym ile zarabiacie, ale na dodatkowych kosztach pracy.

    Więc się nie oburzajcie jak skończycie studia, a samorząd zamiast zatrudnić kogoś młodego, zatrudni kogoś tykającego o lasce, wcale nie musi być fachowcem w tym co robi, ale na pewno będzie tani :).

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-23 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    To żadna podwyżka. Będziemy pracowali więcej za mniejsze pieniądze. Do tej pory obowiązywał nauczyciela 40-godz. tydzień pracy - w każdej umowie o pracę jest taki punkt, kóry o tym mówi. Zwiększenie obowiązującego dotychczas 18-godzinnego pensum o 2-1 godzinę oznacza, że nauczyciel będzie pracował zamiast 40, 42-43 godziny tyg., ponieważ do każdej godziny przy tablicy należy się przygotować. Osoby, które nie wiedzą, na czym polega praca nauczyciela, nie powinny w tym miejscu zabierać głosu.

    Odpowiedz
  • co?(2008-12-23 21:02) Zgłoś naruszenie 00

    no nie moge 500 stow podwyzki dla mlodego nauczyciela i jeszcze źle ludzie czego wy chcecie?

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2008-12-23 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    Aż 500 stów. Łomatko. Nie wiedziałem

    Odpowiedz
  • co?(2008-12-23 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    500 złotych podwyżki to jest źle?

    Odpowiedz
  • nienauczyciel(2008-12-23 22:34) Zgłoś naruszenie 00

    do p. nr 10:
    Nauczycielem, Pan/Pani raczej nie jest.

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2008-12-23 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    Nienauczycielu, zdziwiłbyś się jeszcze.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-23 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    Większość nauczycieli to mianowani i dyplomowani.
    Podane kwoty podwyżek 316 zł dla mianowanych i 381 zł dla dyplomowanych są fałszywie zmanipulowane, bo liczone od wynagrodzeń brutto z wszelkimi możliwymi maksymalnymi dodatkami, przyznawanymi tylko w nielicznych gminach, najczęściej w W-wie.
    Osobiście, jako nauczyciel dyplomowany zarabiam 2380zł brutto. Nie mam wychowawstwa, motywacyjne w wysokości 5%=119zł, wysługa lat 20%=476zł. Razem 2975zł brutto. Policzcie mi teraz, ile to będzie 7,5% podwyżki (w skali roku 5% w 1-szej połowie roku + 5% w 2-giej połowie roku), bo mi wychodzi dokładnie 223,12zł brutto i ani grosza więcej. Może niedowiarkom i piszącym tu głupoty na zlecenie MEN mam wysłać skan ze swojego 'paska' albo zaprosić do przyjazdu i naocznego zapoznania się z prawdą? Niemal wszyscy dyplomowani pobierają wynagrodzenie podobne domojego. Nagrody dyrektora czy starosty dostaje się raz na 10 lat lub rzadziej. Dodatku wiejskiego większość z nas nie ma. Prosżęnie wypisywać głupot

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2008-12-23 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    O to właśnie mi chodziło, ale biedny nienauczyciel-sztywniak nie zauważył ironii.

    Odpowiedz
  • nienauczyciel(2008-12-23 22:57) Zgłoś naruszenie 00

    do nauczyciela:
    Nienauczyciel nie jest sztywniakiem, ocenia natomiast poziom wypowiedzi. Trochę nie wypada, aby nauczyciel tak właśnie pisał.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-23 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    Nieskromnie dodam, że jestem w swoim zawodzie sprawdzonym od lat fachowcem, egzaminatorem maturalnym j. ang., co bezpośrednio przekłada się na jakość mojej pracy w szkole. Nigdy się w pracy nie oszczędzałam. Komputer, multimedia, Internet to narzędzia pracy, którymi posługuję się na codzień od wielu lat. Jeśli państwo oferuje mi takie wynagrodzenie, to ja nie widzę dla siebie przyszłości w tym zawodzie, a może w tym sektorze. Najprawdopodobniej wycofam sie raczkiem do sektora prywatnego, a w szkole zostaną ci, którzy nie będą mieli wyboru. Miałabym nadal pracować za takie pieniądze, podczas gdy posłowie, lekarze, celnicy, sędziowie wywalczyli sobie kilkutysięczne podwyżki? W dodatku z odebranym prawem do wcześniejszej emerytury, perspektywą pomostówki za 600 PLN i przewidywaną emeryturą na poziomie 600PLN? Ten rząd próbuje wziąć w kamasze różne grupy zawodowe. Jak narazie, udało się to tylko w przypadku nauczycieli -chociaż wszystko się jeszcze może zdarzyć.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-23 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    Do 16 - nienauczyciela. To Pan/Pani nie wie, że właśnie poprawnie mówi się 'Łomatko'? :)))) . Można też użyć synonimu, p. 'Łojezu', zależnie od sytuacji i kontekstu.

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2008-12-23 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli ktoś pisze coś, o czym nie ma zielonego pojęcia to czasami mam ochotę napisać kilka dosadniejszych słów. Poza tym 500 stów, to nie to samo co 5 stów. Nie pisze oczywiście o stronie merytorycznej wypowiedzi. Natomiast co do poziomu wypowiedzi: forum to nie jest szkoła, a forumowicze to nie uczniowie. Jeżeli ktoś wypisuje bzdety, to ...

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2008-12-23 23:13) Zgłoś naruszenie 00

    A tak poza tym przepraszam nienauczyciela za tego sztywniaka. Idą Święta. Bądźmy dla siebie milsi:)

    Odpowiedz
  • również nauczyciel(2008-12-23 23:28) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę, że każdy nauczyciel powinien jednak zwracać uwagę na poprawną polszczyznę i interpunkcję. Nieważne, czy to forum, czy coś innego.
    N-l ma być wzorem w każdym calu.

    Odpowiedz