Lokale komunalne: Wyższy dochód w rodzinie? Podwyżka czynszu albo bruk

autor: Urszula Mirowska-Łoskot20.02.2017, 07:40; Aktualizacja: 20.02.2017, 07:59
blok mieszkanie nieruchomości

Projekt nowelizacji przewiduje mechanizm, który pozwoli złagodzić skutki dla lokatorów.źródło: ShutterStock

Każda gmina co dwa i pół roku sprawdzi, czy lokatorom nadal przysługuje prawo do najmu lokalu komunalnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • hjenryk(2017-02-20 08:44) Zgłoś naruszenie 326

    chore to wszystko. czynsze w lokalach komunalnych nie są najniższe. Prezwyższają nie raz opłaty w spółdzielniach czy własnościowe. Do tego to budynki z reguły zanedbane i wymagające remontu. ubikacje na klatce.Takie podejście spowoduje że lokale będą otrzymywać biedni i patologia. to doprowadzi do jeszcze wiekszych zniszczeń a poza tym przestaną płacić za czynsz. Tacy ludzie w wiekszości przypadków pieniądze przepijają lub muszą wydać w piierwszej kolejności na jedzenie. Stworzyc to może jak w innych krajach kapitalistycznych dzielnice biedy i patologii. Teraz ci czasami z marginesu żyja pośród lokatorów "normalnych" i starają się dostosować do nich. Gratuluję DURNYCH POMYSŁÓW PIS

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prawdziwy katolik(2017-02-20 09:04) Zgłoś naruszenie 144

    Komuś trzeba zabrać aby dać swoim. Prawe to i sprawiedliwe jako rzecze pupil PiS ojczulek T. Rydzyk /to ten co oszukał stoczniowców i wiernych/.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • "kapitalista"(2017-02-20 09:32) Zgłoś naruszenie 603

    W KAPITALIZMIE PAŃSTWOWYM/a taki obecnie system mamy/ tak to już jest,że za tych co nic nie mają, będą musieli zapłacić ci co jeszcze coś mają.

    Odpowiedz
  • Tartel(2017-02-20 09:34) Zgłoś naruszenie 204

    No tak Polakom tak lawinowo "rosną" dochody ( z pensji minimalnej to można pożyć jak burżuj, że trzeba sprawdzać czy lokal komunalny przysługuje. Tylko kto mając wysokie dochody chciałby mieszkać w mieszkaniu komunalnym, bez zaplecza sanitarnego, z wychodkiem na klatce schodowej, chodzić po wysprejowanych do obrzydzenia korytarzach i schodzić do cuchnącej piwnicy - demokratyczne państwo prawa, nie chciałoby robić nic dla suwerena - tylko sprawdzać, zakazywać, karać, wzywać, aresztować, ograniczać itd

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lokatorka(2017-02-20 09:49) Zgłoś naruszenie 202

    A co z blokami zakładowymi,co miasto dostało za darmo,a sprzedaje jak swoje?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Uzaleznienie...(2017-02-20 12:48) Zgłoś naruszenie 85

    Uzaleznienie wysokosci czynszu od dochodu w mieszkaniach komunalnych uwazam za dobre rozwiazanie. Szkoda tylko, ze tak pozno ta zasada zostaje wprowadzona. --- W miedzyczasie tyle kasy zamiast do ratusza i na remonty budynkow komunalnych poszlo gdzie indziej np. na turystyke miedzynarodowa, dobre samochody itp.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Poplatanie z pomieszaniem(2017-02-20 13:28) Zgłoś naruszenie 63

    Co oznacza "prog dochodowy dla rodziny wieloosobowej w duzym miescie od 717 zl do 2112 zl na osobe." ---- Widze tu poplatanie z pomieszaniem.

    Odpowiedz
  • Gosc(2017-02-20 14:10) Zgłoś naruszenie 95

    Jest bardzo duzo ludzi majacych dobre dochody a mieszkaja w mieszkaniu gminnym i to musi byc uporzadkowane.Gmina zamiast zarabiac wynajmujac mieszkania tylko doklada chodzby na remonty itd,a ci ktorzy dewastuja mieszkania i klatki schodowe usunac lub na bruk nie dojze ze nie placa to jeszcze w pretensjach.

    Odpowiedz
  • Takie posunięcia,można przedstawić w dwóch(2017-02-20 18:49) Zgłoś naruszenie 81

    zdaniach.Pierwsze to jest napędzanie a zarazem wypędzanie z mieszkań przez byłych komuchów,którzy uwłaszczyli się na majątku państwowym,a teraz chcieliby na tych lokalach zarobkować.Drugie to opróżnianie mieszkań dla przybyszy,którzy muszą wrócić na ziemie obiecane jak im wskazuje religia.Powiem tak,nieudana ustawa uderzająca w ludzi już i tak okradzionych przez balcerka,rudego...i.t.p.Pułap 700 zł na członka rodziny i rozwleczony do 2000 zł to jest furtka dla złodziei? a może uzależnione od pochodzenia?O Polsko ratuj nas polaków !!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • dziedziczenie to zachęta do patologii(2017-02-20 20:39) Zgłoś naruszenie 73

    Kiedy wreszcie gminy zaczną sprawdzać czy najemcy lokali komunalnych nie są właścicielami innych nieruchomości ? We Wrocławiu znam takie przypadki, ze rodzina mieszka we własnym domu a lokal komunalny posiadany wcześniej wynajmuje za ceny rynkowe.

    Odpowiedz
  • ...(2017-02-20 22:38) Zgłoś naruszenie 101

    A kto wcześniej rozdawał za złotówkę lokatorskie mieszkania spółdzielcze? A teraz wyrzucamy najemców lokali komunalnych? No pięknie, tylko gdzie tu równość wobec prawa.

    Odpowiedz