statystyki

Urzędy pracy potrzebują większej elastyczności w działaniu

autor: Michalina Topolewska09.02.2017, 07:20; Aktualizacja: 09.02.2017, 08:55

Staże, dotacje na założenie własnej firmy oraz różnego typu bony. To w ocenie pracowników powiatowych urzędów pracy (PUP) oraz młodych bezrobotnych najbardziej przydatne instrumenty aktywizacji.

Tak wynika z przygotowanego przez firmę KPMG specjalnego raportu „Wyzwania w zakresie aktywizacji zawodowej osób młodych”. Ocenia on skuteczność i dopasowanie do potrzeb tej grupy bezrobotnych poszczególnych form wsparcia przewidzianych w ustawie z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 645 ze zm.). Okazuje się, że z punktu widzenia zarówno urzędników, jak i osób, które zgłaszają się do PUP, najatrakcyjniejszymi instrumentami aktywizacji są staże, dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej, bony stażowe, szkolenia oraz bony zatrudnieniowe.

– Staż zdaniem respondentów, którzy uczestniczyli w badaniu, w największym stopniu otwiera młodym osobom drogę na rynek pracy. Pozwala zdobyć doświadczenie, które jest pomocne w utrzymaniu lub zdobyciu nowego zatrudnienia po jego odbyciu – wskazuje Paweł Darski z zespołu doradczego dla administracji publicznej i infrastruktury w KPMG.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane