statystyki

Urzędy pracy potrzebują większej elastyczności w działaniu

autor: Michalina Topolewska09.02.2017, 07:20; Aktualizacja: 09.02.2017, 08:55

Staże, dotacje na założenie własnej firmy oraz różnego typu bony. To w ocenie pracowników powiatowych urzędów pracy (PUP) oraz młodych bezrobotnych najbardziej przydatne instrumenty aktywizacji.

Tak wynika z przygotowanego przez firmę KPMG specjalnego raportu „Wyzwania w zakresie aktywizacji zawodowej osób młodych”. Ocenia on skuteczność i dopasowanie do potrzeb tej grupy bezrobotnych poszczególnych form wsparcia przewidzianych w ustawie z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 645 ze zm.). Okazuje się, że z punktu widzenia zarówno urzędników, jak i osób, które zgłaszają się do PUP, najatrakcyjniejszymi instrumentami aktywizacji są staże, dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej, bony stażowe, szkolenia oraz bony zatrudnieniowe.

– Staż zdaniem respondentów, którzy uczestniczyli w badaniu, w największym stopniu otwiera młodym osobom drogę na rynek pracy. Pozwala zdobyć doświadczenie, które jest pomocne w utrzymaniu lub zdobyciu nowego zatrudnienia po jego odbyciu – wskazuje Paweł Darski z zespołu doradczego dla administracji publicznej i infrastruktury w KPMG.


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane