Gosiewski dodał, że jest "zasmucony" piątkową decyzją Sejmu w sprawie "pomostówek".

Sejm odrzucił w piątek trzy weta prezydenta do ustaw: o emeryturach pomostowych, ochronie gruntów rolnych i leśnych oraz o ustroju sądów powszechnych. Koalicji rządowej nie udało się odrzucić wet do trzech ustaw zdrowotnych, zmian w rentach i emeryturach z FUS oraz noweli ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwej konkurencji.

"Jestem zasmucony tym, że zostało odrzucone weto pana prezydenta w sprawie emerytur pomostowych, bo my głosując za wetem broniliśmy jednocześnie interesów miliona mieszkańców naszego kraju, bo tyle osób pozbawiono tych uprawnień" - mówił Gosiewski.

"To, co wielokrotnie mówiliśmy, że SLD tak naprawdę jest partią liberalną, w tym głosowaniu uzyskało potwierdzenie"

Jak dodał, "nie wyobraża sobie sytuacji, w której 64-letni kierowca TIR-a będzie musiał prowadzić samochód i (będzie) stanowić niebezpieczeństwo na drodze, czy nauczyciel w-f, który ma 63-lata, będzie zmuszony do biegania z dziećmi na lekcji".

"Tego typu nierozsądne propozycje koalicji uderzają w ponad milion obywateli" - uważa szef klubu PiS.

Gosiewski podkreślił, że jest "zniesmaczony liberalnym podejściem lewicy".

"To, co wielokrotnie mówiliśmy, że SLD tak naprawdę jest partią liberalną, w tym głosowaniu uzyskało potwierdzenie" - powiedział.

Lewica wsparła koalicję rządową w piątkowym głosowaniu nad wetem prezydenta do ustawy o emeryturach pomostowych. Decyzję o tym, że będą za odrzuceniem weta, posłowie Lewicy podjęli w czwartek wieczorem. Jednocześnie klub Lewicy zapowiedział, że skieruje ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.