Fedak: jeśli TK zakwestionuje "pomostówki" poprawimy ustawę

19.12.2008, 10:33; Aktualizacja: 19.12.2008, 10:46

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak oświadczyła w piątek, że jeżeli Trybunał Konstytucyjny zakwestionuje ustawę o "pomostówkach" zostanie ona poprawiona.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • celinka(2009-07-14 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę, że los jeszcze Pani Fedak coś zgotuję za jej aroganckie postepowanie,juz niedługo będzie też panią po 50-ce

    Odpowiedz
  • kobieta w wieku 55 lat(2009-03-25 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    Sposó rzadzenia jest dla zwykłego wyborcy conaj,mniej dziwny, jeżeli nikt nie odchodzi na pomostówki ludzie nie maja uprawnień do wcześniejszych emerytur to nie zwalniają się miejsca pracy , apada poparcie dla Po co zwykły człowiek przewidywał a PO się łudzi, spadnie wiecej tylko tak dalej, młodzi nie maja pracy a starsi sił do pracy a politycy sposobu na rzadzenie

    Odpowiedz
  • naiwna(2009-03-20 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS miał być WIELKIM BANKRUTEM ze względu na ustawę pomostową a teraz wypłaca emerytury ludziom którzy nadal pracuja w swoich macierzystych zakładach pracy kto nas informacjami nabija w butelkę i co na to media ??? CISZA bo to nie PIS za tym stoi

    Odpowiedz
  • Klara(2009-03-20 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Zastanawiam się ustawa która nie miała prawnego wacatio legis jrest z polskim prawie zgodna z prawem nie mówiąc o Konstytucji, pani ministre stwierdza można zawsze poprawic ZGODA, ale nalezy PRAWO szanować i przestrzegać.

    Odpowiedz
  • KOBIETA 1954(2009-01-06 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    kobieta rocznik 54
    32 lata pracy czy to jest malo , zeby przejsc no emeryture? a jestem na swiadczeniu przedemerytalnym juz 4 lata i mam czekac jeszcze 6 lat na emeryture , to nie sprawiedliwe - panowie i szlachta z SLD

    Odpowiedz
  • Kobieta 1954r.(2009-01-01 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    Naprawdę w sprawie wcześniejszych emerytur dla kobiet (55 lat i 30 lat pracy )z roczników 1954,1955,1956 to już koniec?
    To trzeba mieć pecha!!!

    Odpowiedz
  • kto sieje....(2008-12-29 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    cyt. Fedak powiedziała dziennikarzom po piątkowym głosowaniu, że głęboko wierzyła, iż ustawa o emeryturach pomostowych zostanie ponownie uchwalona i uczyniła wszystko, by tak się stało."
    O Ile istnieje zasada, że co dajesz to po czasie odbierasz to odpokutujesz za to szanowna Pani Fedak, Kto sieje wiatr zbiera burzę.

    Odpowiedz
  • do nr 1 Mundurowy(2008-12-19 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Fedak usiłuje skłócić grupy zawodowe. Aby odwrócić uwagę od prawdziwych problemów jakimi są rzadowe MEGA PRZYWILEJE. Ona zarabia 10.000 i ma wszystko w ... !!! Zapomniała powiedzieć ze mundurowi mają po 15 latach służby tylko 40% pensji i tylko 2% odchodzi po 15 latach bo reszty poprostu nie stać aby za 1100 zł utrzymać rodzinę . Rząd oszukuje środowisko cywilne mówiąc jak to dobrze w mundurówce . A 2200 emerytury to jakaś fikcja. Uwierzcie mi.

    Odpowiedz
  • Kobieta - 1954r.(2008-12-19 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    A co z kobietami z roczników 1954,1955,1956, dostały dodatkowo 5 lat!!!
    Czy nie można wprowadzić wydłużania kroczącego, np.od rocznika 1954 co rok 1/2 roku dłużej, lub 1 rok a nie od razu 5 lat ! i utrzymać wcześniejsze emerytury dla kobiet ale stopniowo wygasające.
    Pani Minister,proszę przemyśleć tą propozycję.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2008-12-19 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Fedak, niech pani nie tumani więcej ludzi pracy. Pani wie, że macie w rękach Trybunał Konstytucyjny i on NIE ZAKWESTIONUJE tej Waszej utawy, zabierającej ludziom, którzy przepracowali 15 i więcej lat w szczególnych i trudnych warunkach prawo do wcześniejszej emerytury, bo by się Wam naraził. A tak poza nawiasem, to utworzyliście ustawę, która pozwala ludzim zakładać działalność gospodarczą i tych wszystkich pokrzywdzonych zatrudnić po 1 stycznia 2009 roku do pracy, która jest określona w załączniku o pracach szczgólnych i uciążliwych, a już zwolnić ich w dniu 4 stycznia. Ustawa nie określa ile dni ten człowiek ma pracować w takich warunkach po 1 stycznia. Ot POTŻNY BUBEL!!!

    Odpowiedz
  • Edward(2008-12-19 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    Uchwalona ustawa jest bardzo niesprawiedliwa dla osób które przepracowały 35 i więcej lat. W moim przypadku pracując do 65 lat będę miał o 1000 zł emeryturę niższą niż pracując do lat 60. Jest to ewidentna krzywda którą zgotowała nam PO. I ja na tą partię głosowałem. Już jednak nigdy nie dam się nabrać i od dzisiaj w moim środowisku nikt nigdy na tą partię nie zagłosuje.

    Odpowiedz
  • Ana 54,5(2008-12-19 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Do AC
    Popieram całkowicie się zgadzam.
    Czy na tym polega prawo,że jedni muszą pracować 40 lat aby inni mogli odejść po 15,20 25 latach.

    Pytam czy ZUS w razie mojej śmierci i nie doczekania emerytury odda moim dzieciom zabierane składki.
    Zaznaczam ,że nie jestem w OFE.
    Powinna być poprawka do ustawy w takim razie!!!Prawo dziedziczenia a nie dołożyć lat pracy teraz 40 a za 2 5 lat może już będzie 45 .
    Ale nas załatwiła PO,PSL i SLD.Taki los nam zgotowali ,kłamcy!!!

    Odpowiedz
  • AC(2008-12-19 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    a co Pani Fedak z art 46 ustawy?? Czy my, żeby dostać emeryturę musimy pracować 40 lat, a inni tylko 15 (wojsko, policja, gdzie śerdnia emerytura wynosi ok. 2200 zł). A dla nas Pani przewiduje po 40 latach pracy emeryturę ok. 1000 zł. Jeżeli ustawy można zmieniać, to żądamy ten artykuł ustawy zmienić w trybie pilnym!!

    Odpowiedz