Nie będzie nowych zasad ustalania rent i emerytur - Sejm podtrzymał weto prezydenta

19.12.2008, 09:57; Aktualizacja: 19.12.2008, 12:27

Sejm utrzymał w piątek weto prezydenta do nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (27)

  • polka(2009-01-15 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Pytam dlaczego emeryt nie może pracować bez ograniczeń,skoro przepracował 39-40 lat w kochanej Polsce za marne grosze i emeryture też będzie miał mizerną.
    Dła porównania dodam emerytura dla osoby zarabiającej 1200,- a emerytura dla osoby z zarobkami 10 000 i więcej.Propozycja- ograniczyć pracę tylko tym którzy
    mają emeryturę 2000,- i więcej. bo połowa emerytury to na leczenie wychodzi u niejednego emeryta.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2008-12-19 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Klub lewicy chce przedłożyć projekt ustawy likwidującej bariery zarobkowanie dla rencistów (ludzi chorych), niech pomyśli i o zniesieniu barier zarobkowych dla emerytów 60-64 lata. Czy emeryci są inni niż renciści. Nam też się nie przelewa.

    Odpowiedz
  • SKANDAL(2008-12-19 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    niech polityk utrzyma rodzinę za 1500 to pogadamy

    Odpowiedz
  • ZLIKWIDOWAC OFE(2008-12-19 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidowac OFE!

    Odpowiedz
  • Klara(2008-12-19 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ludwiku !!!
    Trzecia grupa ??? Jaka to straszna choroba Ciebie dopadła ? Chyba leń - i jeszcze masz pretensje ???

    Odpowiedz
  • PABLO(2008-12-19 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    SKANDAL!!! kACZYŃSKI BEDE CI TO PAMIĘTAŁ!!!

    Odpowiedz
  • maja(2009-01-29 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    SKANDAL poslowie o 400 zl podniesli sobie BYKOWE,ja mam 460 zl renty na miesiac do zycia,za duzo-aby umrzec,a za malo aby zyc.

    Odpowiedz
  • Erwin(2008-12-19 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Mając 600 zł renty po 30 latach pracy to jest agonia dla takich osób , w żadnym cywilizowanym kraju nie ma takiej podłości w stosunku do ludzi chorych a posłowie zachowują się jak głupcy i bawią się w sejmie jak dzieci która partia będzie lepsza. Tylko przed wyborami obiecują złote góry-- kłamcy , kłamcy i jeszcze raz kłamcy!!!

    Odpowiedz
  • zainteresowany(2008-12-19 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    a co z pobieraniem emerytury i dalszej pracy?

    Odpowiedz
  • Ted(2008-12-19 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    Zdrowi do pracy!Chorzy na rentę!Albo praca albo renta!

    Odpowiedz
  • LUDWIK.(2008-12-19 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ludwik 61 L.
    Mam 15 lat, pracy, jestem na rencie trzeciej grupy inwalidzkiej już 27 Lat.
    I nie mam prawa przejścia na wcześniejszą Emeryture. Gdybym pracował , ale niestety choroba mnie zmusiła po 33 latach przejścia na rente.

    Odpowiedz
  • Może na to pytanie jakiś POSEŁ w tym kraju odpowie i skieruje petycję do Rządu RP(2008-12-19 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    ...ile pracownik ma mieć max lat pracy aby otrzymać emeryturę -25 ,30 ,35,40 ,45 a może 50 !!! Może na to pytanie jakiś POSEŁ w tym kraju odpowie i skieruje petycję do Rządu RP o określenie max ilości lat pracy przy której bez względu na wiek pracy będzie przysługiwała emerytura!!!

    Odpowiedz
  • Ana 54,5(2008-12-19 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    No tak prawda.
    Jednym wystarczy 15,20,25 lat a inni po 40,45 lat pracy.No bo teraz 35,36 lat robolom nie wystarczy tylko inteligencja się liczy!!!
    Gdzie sprawiedliwość!!!

    Odpowiedz
  • Kobieta rocznik 1956.(2008-12-19 17:15) Zgłoś naruszenie 00

    To dla kobiet ( rocznik 1954, 1955,1956 ) już koniec wcześniejszych emerytur.Tylko nauczycielki dla SLD i Rządu są to kobiety, a my to widocznie inne kobiety kat.II .

    Bardzo mi smutno.-będę pamiętać przy wyborach.

    Odpowiedz
  • tomek(2008-12-26 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ja po 25 latach pracy jako kierowca mam 580 zł renty wypadkowej i nie mogę już jeżdzić.Ted dasz radę wyzyć za te pieniadze,chętnie bym nie szukał pracy jak masz pomysł.

    Odpowiedz
  • POLITYCY ZARABIAJĄ PO 10.000 TYS. A NAS CHCĄ TYLKO SKŁÓCIĆ(2008-12-19 17:36) Zgłoś naruszenie 00

    ZA KAMERAMI SIĘ Z NAS ŚMIEJĄ

    Odpowiedz
  • poszkodowany(2008-12-19 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    Sejm i rząd do dymisji natychmiastowo ! Toż to kryminał w kryminale takie bezprawne rządy !
    To kraj bezprawia i bandytyzmu !!!

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-19 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadza się - zdrowi do pracy. A za pracę zapłata, nie jałmużna. Ceny europejskie, płaca europejska.
    Chorzy na rentę. I niech to świadczenie nie będzie na poziomie pokrycia kosztów utrzymania psa, tylko człowieka chorego, który nie może pracować. Jeśli w budżecie brak pieniędzy, niech rząd zamiast mówić o oszczędzaniu, zacznie wreszcie oszczędzać zaczynając od siebie.

    Odpowiedz
  • Zatroskany losem baletnic przed 60-tką(2008-12-20 06:44) Zgłoś naruszenie 00

    Wprawdzie bój o pomostówki na razie zakończył się , pomimo ogromnych protestów ze strony związków zawodowych, przynajmniej do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, ale mnie nurtuje w dalszym ciagu pytanie, a co baletnicami? Czy one ich też pozbawiono pomostówek i w ten sposób będą zmuszone pracować w swoim zawodzie, aż do osiagnięcia ustawowego wieku emerytalnego, czyli do 60-tki? Juz oczami wyobraźni widzę balet np. Jezioro Łabędzie Piotra Czajkowskiego w reżyserii Michała Boniego i choreografii Jolanty Fedak w którym udział biorą baletnicę w wieku tuż przedemerytalnym
    (mogłoby by to być ich ostatnie, pożegnalne przedstawienie). Pani minister Fedak dowiodła swoich zdolności choreograficznych w sejmie, tuż po ogłoszeniu przez marszałka Komorowskiego wyników głosowania nad odrzuceniem prezydenckiego weta w sprawie ustawy o pomostówkach. Mogę zapewnić, że widowisko takie byłoby nie mniej pasjonujące pd występu Kabaretu Moralnego Niepokoju lub Ani Mru Mru.

    Odpowiedz
  • Zatroskany baletnicami przed 60-tką(2008-12-20 06:31) Zgłoś naruszenie 00

    Wprawadzie bój o pomostówki na razie mimo silnych protestów związków zawodowych zakończył się, ale mnie nurtuje pytanie, a co baletnicami? Czy one także zostały pozbawione emeytur pomostowych i w ten sposób będą zmuszone wykonywać swój zawód aż do osiagnięcia ustawowego wieku emerytalnego, czyli do 60-tki? Wyobrażacie sobie Państwo baletnicę w tak zaawansowanym wieku? Już idzę oczami wyobraźni balet złożony z baletnic tuż przed emeryturą w reżyserii MIchała Boniego i choreografii Jolanty Fedak.
    Że posiada zdolności choreograficzne udowodniła to wczoraj w seimie, po ogłoszeniu wyników głosowania przy odrzuceniu prezydenckiego weta. Moim zdaniem byłoby to widowisko niemniej pasjonujące niż występ Kabaretu Moralnego Niepokoju albo Ani Mru Mru.

    Odpowiedz